Наглядова рада "Укртранснафти" відсторонила голову правління Лазорка
У четвер на засіданні Наглядової ради ПАТ "Укртранснафта" було прийнято рішення про відсторонення Олександра Лазорка від виконання обов'язків голови правління товариства з 19 березня 2015 року.
Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".
"Наглядова рада обрала Юрія Мірошника тимчасово виконуючим обов'язки голови правління "Укртранснафти" з 19 березня 2015 року до 10 серпня 2015 року", - йдеться у повідомленні.
Як стало відомо ЕП, новий керівник "Укртранснафти" Юрій Мірошник прибув в офіс компанії, але менеджмент на чолі з Лазорко забарикадувався в будівлі.
Після чого у будівлю прибули люди в штатському та допомогли Мірошнику зайняти кабінет голови.
Зміни у керівництві "Укртранснафти" пройшли нелегко. Фото "Української правди" |
Мірошник зайняв місце Лазорка за допомогою силовиків. Фото "Української правди" |
Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин ініціював звільнення Лазорка за розтрати на зберігання технологічної нафти на потужностях групи "Приват".
"Міністру стало відомо, що у 2015 році вартість за зберігання державної нафти була підвищена в 2 рази до 6,4 грн/т, на сьогодні "Укртранснафта" щодня платить близько 2,5 млн гривень за зберігання", - повідомляло джерело в енергетичному відомстві.
За його словами, в листопаді-грудні 2014 року вартість зберігання становила 3,2 грн/т на день. 628,4 тисяч тонн технологічної нафти зберігається в резервуарних парках "Укртранснафти" (232,644 тисяч тонн), "Укртатнафти" (239,9 тисяч тонн), НПК "Галичина" (46,7 тисяч тонн) і "Нафтохімік Прикарпаття" (101,9 тисяч тонн).
Всі три НПЗ належать групі "Приват", вихідцем з якої є Лазорко, який раніше працював на "Галичині" і "Нафтохіміку Прикарпаття".
Нагадаємо, що в травні 2014 року "Укртранснафта" за своєю ініціативою викачала з магістральних нафтопроводів 675 тисяч тоннтехнологічної нафти.
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вимагав від правоохоронних органів порушити кримінальну справу і притягти винних до відповідальності за фактом незаконного викачування нафти.
Генеральна прокуратура відкрила провадження, однак у підсумку справа була спущена на гальмах.