Британські банки відмовилися фінансувати угоду BP з "Роснефтью"
Британські банки HSBC і Lloyds відмовилися брати участь в пулі по залученню для BP до 2 млрд доларів на передоплату за угодою з "Роснефтью".
Про це пише "Комерсант".
Як повідомляється, британські банки HSBC і Lloyds вийшли з угоди з організації кредиту на 1,5-2 млрд доларів для ВР.
Компанія збиралася витратити гроші на передоплату за контрактом з "Роснефтью" про купівлю у неї нафти і нафтопродуктів.
Причини відмови в банках, BP і "Роснефті" не коментують.
Джерело Reuters каже, що "рішення залишити угоду було прийнято, щоб не бентежити уряд, враховуючи нинішню ситуацію у відносинах з Росією".
"Я думаю, що Lloyds не хотів "йти нагору", щоб просити дозволу", - вважає співрозмовник агентства.
Іншими кредиторами повинні були виступити Deutsche Bank і Bank of China, в них від коментарів відмовилися.
Як відомо, "Роснефть" і ВР в грудні 2013 домовилися про продаж нафтопродуктів на 3,6 млрд доларів. У лютому 2014 рада директорів російської компанії схвалив продаж ВР 270 тис. тонн мазуту і 100 тис. тонн нафти на 273 млн доларів.
Передбачалося, що частина коштів BP внесе як передоплату.
Як пише видання, "Роснефть" давно використовує таку схему. Так, в 2013 році вона домовилася про експорт 360 млн тонн нафти в Китай з можливістю передоплати в 67 млрд доларів.
За неофіційною інформацією, компанія вже отримала близько 10 млрд доларів. Передоплата використовується і в контрактах держкомпанії з трейдерами Glencore і Vitol (у 2013 році "Роснефть" отримала 258 млрд руб). Велика частина коштів спрямовується на виплату по кредиту за купівлю ТНК-ВР.
У звітах держкомпанії говорилося, що в кінці 2012 року вона отримала 31,4 млрд доларів у синдикату міжнародних банків, і також компанія отримала три кредити на 27 млрд доларів на терміни від двох до п'яти років.
Досі ВР заперечувала будь-які проблеми через санкції, накладені США через ситуацію в Україні на ряд російських чиновників, бізнесменів і менеджерів компаній (у цей список включено і президент "Роснефти" Ігор Сечин).