В МВФ не довіряють інформації українських чиновників
Представники Міжнародного валютного фонду перевіряють дані, які їм надають українські чиновники.
Про це пише газета "Комерсант-Україна" із посиланням на джерело, близьке до Мінфіну.
"Якщо раніше чиновники МВФ приходили на переговори в гарному настрої і довіряли нашим даним, то тепер у їхній поведінці помітне роздратування, вони перепровіряють усю інформацію, яку ми їм надаємо", - зазначив співрозмовник видання.
На думку аналітика ІК "Ренесанс Капітал Україна" Анастасії Головач, нині представники МВФ не готові вірити українській владі на слово й чекають від них конкретних дій через те, що виконання попередньої програми "змушувало бажати кращого".
"У МВФ чітко вказують, що як і раніше збираються наголошувати на реалізації Україною структурних реформ, значна частина яких не проведена. Зокрема, можливе зниження ціни російського газу не знімає необхідності реформ у енергосекторі", - додала вона.
Як відомо, ррем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що країна здатна прожити ще рік без кредитів МВФ.
Джерело видання в Нацбанку пояснило це тим, що Україна отримала пропозицію китайського центробанку надати країні кредит замість коштів МВФ.
Експерти ж зазначають, що присутність в Україні МВФ чинить позитивний психологічний вплив на західних інвесторів.
Як відомо, Міжнародний валютний фонд у п'ятницю оприлюднив звіт про виконання першої програми співпраці з Україною, яка була відкрита в листопаді 2008 року.
У МВФ визналиь, що незважаючи на те, що кредити фонду дозволили пом’якшити вплив фінансової кризи на Україну, це не призвело до структурних реформ в економіці, і підкреслили, що для цього необхідна відповідальність влади.
Основними успіхами своєї роботи у МВФ називають стабілізацію банківської системи, корекцію поточного рахунку платіжного балансу, а також недопущення заборгованості по соціальних виплатах і суверенного дефолту.
Водночас усі зусилля фонду з подолання структурних і інституційних вад зайшли в глухий кут.
Зокрема, незважаючи на зобов'язання української влади, було допущено різке зростання дефіциту НАК "Нафтогаз України" і Пенсійного фонду, не була проведена реформа енергетичного сектору, проблеми банківського сектору не були повністю вирішені, а Нацбанк так і не перейшов до вільного курсоутворення.