Українська правда

Фінансисти готують екстрену контратаку на кризу

7 серпня 2011, 11:08

Міністри фінансів провідних світових економік провели серію термінових телефонних переговорів про шляхи подолання масштабної фінансової кризи, яка загрожує Європі та всьому світу.

Вони збираються виступити з узгодженими пропозиціями до того, як у понеділок відкриються ринки, повідомля BBC.

Поки що офіційно не повідомляється, хто саме брав участь у переговорах і які заходи будуть вжиті.

Подвійна фінансова криза в Європі та США вже згубно позначилася на ситуації на біржах, однак на вихідних відбулася ще одна подія - зниження кредитного рейтингу США агентством Standard & Poor's.

Крім того Європейський центральний банк, як очікується, проведе термінове засідання у неділю, на якому буде обговорюватися, чи покращить ситуацію можливий викуп частини боргу Італії, яка стоїть на порозі серйозної фінансової кризи.

Нарешті, як очікується, міністри фінансів "Великої сімки" - США, Німеччини, Великобританії, Японії, Франції, Канади та Італії - також проведуть телефонні переговори в неділю.

Як відзначають експерти, фінансисти спробують "охолодити" ринки заздалегідь - до того, як вони відкриються в понеділок і відреагують на зниження рейтингу і побоювання кризи в Італії та Іспанії.

Екстрені переговори відбуваються на тлі критики як європейської, так і американської влади у відсутності негайного реагування, що, на думку багатьох експертів, і привело і в тому, і в іншому випадку до тяжких наслідків.

На наступний день після зниження кредитного рейтингу США Білий дім визнав, що американські політики повинні навчитися "краще вирішувати" нагальні економічні та фінансові проблеми.

Американські законодавці занадто довго сперечалися, поки прийшли до згоди про стелю державного боргу, заявив прес-секретар Білого дому Джей Карні.

Що стосується кризи в єврозоні, то і тут аналітики дорікають фінансовій владі в тому, що вона не змогла протягом довгого часу хоч трохи вплинути на причини кризи.

Зокрема, зазначають критики, не були втілені в життя основні пункти угоди щодо створення "фонду допомоги" країнам Європи.

S&P США