Янукович дозволив посилити контроль за ринком фінансових послуг
Президент Віктор Янукович підписав закон, яким органам державного регулювання ринків фінансових послуг надані повноваження щодо посилення контролю за ринком фінпослуг.
Про це ідеться у повідомленні на веб-сайті глави держави.
Згідно із документом, юридична або фізична особа, яка має намір придбати істотну участь у фінустанові або збільшити її таким чином, який дозволить прямо чи опосередковано володіти чи контролювати 10%, 25%, 50% і 75% статутного капіталу такої фінустанови або права голосу придбаних акцій (часток) в органах фінансової установи, зобов'язана отримати письмову згоду Держфінпослуг.
Для отримання такого узгодження необхідно надати документи, зокрема, про власний фінансовий стан та ділову репутацію, а також про структуру власності (для юридичної особи).
Фінансовим становищем заявника є сукупність показників, що відображають його реальні й потенційні фінансові можливості, в тому числі рівень ліквідності, платоспроможності та фінансової стійкості, забезпеченості власними оборотними засобами (власним капіталом) та їх ефективного використання, а також оцінка здатності заявника в майбутньому надавати в разі потреби додаткову фінансову підтримку фінансовій установі.
Крім того, закон визначає перелік документів, які фінансова установа повинна надати клієнту до укладення з ним договору, зокрема: умови надання додаткових фінансових послуг та їх вартість, порядок сплати податків і зборів за рахунок фізичної особи в результаті отримання фінансової послуги, правові наслідки і порядок здійснення розрахунків з фізичною особою в результаті дострокового припинення надання фінансової послуги, розмір винагороди фінансової установи у разі, коли воно пропонує фінпослуги, що надаються іншими фінустановами.
Законом також закріплений перелік інформації, яка повинна бути включена у звіт про корпоративне управління, зокрема: розмір винагороди за рік членів спостережної ради та органу управління, результати функціонування протягом року системи внутрішнього аудиту (контролю), факти відчуження протягом року активів в обсязі , що перевищує встановлений у статуті фінансової установи розмір, операції з пов'язаними особами, в тому числі в рамках однієї промислово-фінансової групи або іншого об'єднання, проведені протягом року.
Така інформація не є комерційною таємницею, наголошується в законі.
Крім того, передбачається, що для здійснення посередницької діяльності з обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСАЦВ) страхові агенти зобов'язані зареєструватися в Моторному (транспортному) страховому бюро в установленому Держкомісією з регулювання ринків фінансових послуг порядку.
Як повідомлялося, закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання ринків фінансових послуг" Верховна рада прийняла 2 червня.
За його ухвалення проголосував 261 депутат з 318, зареєстрованих у залі.