Українська правда

Україна продасть зброю Йорданії – ЗМІ

22 червня 2011, 12:44

У середу розпочинається перший офіційний візит в Україну короля Йорданії Абдалли II.

В рамках візиту, зокрема, планується підписати угоду між міністерствами оборони двох країн про військову співпрацю, повідомляє агентство ВВС.

Експерти нагадують, що Амман є давнім партнером Києва у постачанні озброєнь.

Ще раніше харківський завод Малишева отримав замовлення на виробництво до 200 башне-артилерійських установок БАУ-23.

Ця система призначена для ведення вогню як по наземних, так і повітряних цілях.

В інтерв'ю BBC директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак сказав, що Йорданія, як і інші країни Близького Сходу, північної і тропічної Африки, зацікавлена у модернізованих Україною радянських військових системах.

"Це створення високоточних засобів ураження, дизельних двигунів для БТР, танків для використання у спекотних країнах, вдосконалені бойові модулі, системи бронезахисту. В майбутньому Йорданію, безумовно, зацікавлять вдосконалені українські радари. Є нова версія Кольчуг", - каже аналітик.

Водночас, як стверджують експерти, контракти з Йорданією навряд чи помітно поліпшать становище України на світовому ринку озброєнь.

Ці угоди не можна порівняти, приміром, з контрактом на поставку 320 сучасних танків Пакистану.

"Ємність йорданського ринку невелика. Гіпотетично він даватиме щорічно до 100 мільйонів доларів прибутку. Це можливість позбутися застарілої техніки, яка модернізується, а також не забороненого реекспорту в треті країни", - твердить експерт.

На думку аналітиків, сказати, що це врятує Україну на ринку озброєнь, не можна.

Вони вважають, що українською традицією є за рахунок великої кількості невеликих контрактів бути на рівні і входити до 10 найбільших експортерів, інколи виконуючи масштабні проекти, такі, як іракський, індійський, таїландський.

Але, як каже Бадрак, Україна суттєво поступається за технологією лідерам світового збройового виробництва.

ВПК