В Чорнобилі подумують виробляти біопаливо
Державне агентство з управління зони відчуження має намір до березня 2012 року вивчити можливість виробництва в Чорнобильській зоні біопалива.
Про це повідомив заступник голови агентства Микола Проскура, передають "Українські новини".
18 березня Держагентство із зони відчуження підписало меморандум про співробітництво з Wageningen University and Research Centre, Інститутом біомаси та стійкого розвитку, створений навесні 2011 за підтримки Центру з біоенергетики Полтавської аграрної академії і бельгійсько-українським підприємством з вирощуванню і використання біомаси PhytoFuels Investments.
Метою меморандуму є реабілітація радіоактивно забруднених земель Чорнобильської зони шляхом вирощування енергетичних рослин для подальшої їх переробки в біопаливо, яке буде використовуватися для виробництва електроенергії, теплової енергії або їх комбінованого виробництва.
Зі слів Проскури, після проведення необхідних досліджень частина отриманих даних буде використана під час підготовці техніко-економічного обґрунтування реалізації проекту.
Крім того, під час підготовки ТЕО також буде враховано розроблений близько 10 років тому нідерландським інститутом за рахунок коштів Європейського Союзу проект використання біомаси в Чорнобильській зоні.
Зі слів співзасновника PhytoFuels Investments Лоїка Лерміньйо, при використанні до 40-45% площі земель зони, які раніше були сільгоспугіддями, можна робити біопаливо з подальшим виробленням електроенергії потужністю не менш як 200 МВт.
Як сировина для біопалива розглядається можливість вирощування проса прутовидного, а також утилізації частини наявної в зоні деревини та іншої рослинності.
Планується, що зола, яка утворюється в результаті спалювання біопалива буде бетонуватися і захоронюватися на території споруджуваного комплексу з дезактивації, транспортування, переробки і похованню РАВ "Вектор".
Зі слів Проскури, реалізація проекту дасть можливість прискорити проведення заходів щодо реабілітації земель Чорнобильської зони, забезпечить її власними джерелами електроенергії та тепла і створить додаткові робочі місця.