Українська правда

Бойко узгодить вартість енергетичного вугілля з ринком

27 квітня 2011, 09:59

До початку вересня ціни на енергетичне вугілля в країні досягнуть рівня світових.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко у п'ятницю в Луганську на засіданні, присвяченому підсумкам роботи вугільної галузі в 2010 році, пише газета "Комерсант-Україна".

"Через чотири місяці ми вийдемо на біржову ціну", - сказав міністр.

Він також повідомив, що міністерство буде домагатися зниження собівартості видобутку вугілля. "Інакше після скасування дотацій буде вигідніше везти вугілля з Південної Африки", - зазначив Бойко.

Джерело видання в Міненерго розповіло, що за рахунок підвищення цін планується залучити до 1,9 млрд. доларів.

"За рахунок цих коштів вдасться скоротити дотації у вугільну галузь й інвестувати частину коштів у модернізацію виробництва", - пояснив співрозмовник.

У Міненерго розраховують, що завдяки такій модернізації через 2-3 роки щонайменше 30% дотаційних зараз шахт вийдуть на беззбитковість.

У міністерстві визнають, що зростання цін на енергетичне вугілля призведе до підвищення тарифів на електроенергію теплових генерацій.

"Це взаємопов'язані речі. Природно, ніхто не збирається підвищувати ціни на вугілля так, щоб збанкрутували генеруючі компанії", - заявив співрозмовник видання у міністерстві.

У прес-службі Національної комісії регулювання електроенергетики підтвердили, що розглянуть питання про підвищення цін на електроенергію в разі, якщо ціни на вугілля зростуть.

У прес-службі "Центренерго" заявили, що подорожчання вугілля негативно позначиться на роботі генерацій у разі, якщо НКРЕ відмовиться врахувати його в тарифі.

"Поки говорити про наслідки рано. Все буде залежати від тарифу. З урахуванням частки вугілля у виробництві електроенергії її ціна після такого подорожчання має зрости на 25-30%", - повідомили в компанії.

Заступник директора з економічних питань шахти "Білоріченська" Сергій Халаджи вважає, що зростання цін на вугілля поліпшить ситуацію в галузі.

"Сьогодні у багатьох шахт просто не вистачає коштів на введення в експлуатацію нових лав. Це призводить до постійного зниження обсягів видобутку. Крім того, через низькі ціни часто немає можливості платити шахтарям зарплату, передбачену законом "Про престижність шахтарської праці", - зазначив він.

На думку Халаджі, зростання цін на вугілля підвищить інтерес інвесторів до приватизації шахт.

Як відомо, обсяг видобутку вугілля в січні-березні 2011 року знизився на 3%. А всього в 2011 році в Міненерго прогнозують зниження видобутку на своїх підприємствах до 36,3 млн. тонн, або на 5,7%.

Міненерговугілля