Янукович виступає проти тиранії податкової
Президент Віктор Янукович вважає, що прийнятий парламентом Податковий кодекс звужує права громадян і може призвести до порушення їх конституційних прав.
Про це йдеться в його поправках до податкового кодексу, які оприлюднило видання "Дзеркало тижня".
"У Кодексі проігноровано закріплений у статті 62 Конституції принцип невинуватості особи та звільнення її від необхідності доведення своєї правоти", - зазначає Янукович.
Зокрема, вказує президент, у разі, якщо платник податків в адміністративному порядку оскаржує будь-яке рішення податкового органу, тягар доведення помилковості такого рішення покладається на платника (пункт 56.4 статті 56).
Іншими словами, в даному випадку Кодекс виходить із того, що податковий орган у відносинах із платником податків апріорі правий.
Президент вважає, що обов'язок доведення правомірності рішення контролюючого органу, в тому числі щодо нарахувань податкових зобов'язань, покладається на контролюючий орган.
Янукович також вказує, що Кодекс запроваджує можливість обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків за результатами перевірки, навіть якщо правомірність результатів цієї перевірки оскаржується платником податків у суді.
"Більше того, у разі порушення такої кримінальної справи платник податку фактично буде позбавлений можливості довести процедуру судового оскарження результатів податкової перевірки до кінця і одержати рішення суду по суті", - ідеться в поправках.
У зв'язку з цим президент просить внести поправку, що, якщо платник податків оскаржує рішення податкового органу до суду, обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до остаточного вирішення справи судом.
"При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили", - йдеться у поправках президента.
Також Янукович пропонує, щоби право на проведення документальної планової перевірки платника податків надавалося лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.