У Севастополі уже розчаровані "Харківськими угодами"
Перебування Чорноморського флоту Росії все більше б'є по економіці Севастополя.
Севастопольська влада уже висловлює розчарування "харківськими угодами" - місто і далі втрачає від базування російських військових у регіоні, передає Радіо "Свобода".
Наприкінці вересня президент Віктор Янукович доручив Севастопольській міській державній адміністрації розробити новий механізм розрахунку компенсації втрат доходів бюджетів міста у зв'язку з перебуванням тут військових частин і формувань Чорноморського флоту Росії.
Наскільки великі такі витрати - точно не відомо, але те, що вони суттєві - визнають і самі керівники Севастополя.
Зокрема, мер міста, "регіонал" Валерій Саратов днями заявив, що звертатиметься до офіційного Києва із пропозицією збільшити щонайменше удвічі державні компенсації за оренду росіянами севастопольських земель, а також - до офіційної Москви із проханням у стільки ж збільшити внесок на соціально-економічний розвиток місць базування Чорноморського флоту в Україні.
За словами глави міськдержадміністрації, його очікування у зв'язку з підписанням "харківських угод" "не виправдалися".
В інтерв'ю місцевим журналістам він розповів, що у севастопольців були побажання, щоб у підприємства Чорноморського флоту Росії більше вкладалося коштів, щоб вони отримували більше замовлень.
Однак, цього не сталося, флотські підприємства "у важкому стані", - заявив Саратов.
Більше того, нещодавно Будівельне управління ЧФ РФ оголосило себе банкрутом, а 13-й військовий судноремонтний завод, який зменшив виробничі обсяги у кілька разів, ще й відсудив право не платити в Україні податок на прибуток та НДС.
Російським військовим бізнесменам вдалося довести українському суду, що роботи проводилися на території Росії - власне, на російських кораблях, які хоч і перебували в Севастопольській бухті, тобто, в Україні, але володіють правом екстериторіальності.