Фірташ просив Ярославського продати черкаський "Азот"
Голова наглядової ради групи компаній DCH Олександр Ярославський розповів, що підприємець Дмитро Фірташ пропонував йому продати черкаський "Азот".
"Була пропозиція від Дмитра Фірташа, але поки не влаштувала ціна", - уточнив Ярославський, відмовившись назвати суму пропозиції, пише видання "Комерсант-Україна".
В ІК Dragon Capital 100% "Азоту" оцінюють в $ 500 млн.
Черкаський "Азот" - не перший актив в хімічній промисловості, що зацікавив пана Фірташа.
На цьому тижні яка належить бізнесмену Group DF оголосила про включення в холдинг найбільшого виробника азотних міндобрив в Україні - концерну "Стірол" , вартість якого галузеві аналітики оцінюють у 650-750 млн. доларів.
За словами джерела, близького до оточення Дмитра Фірташа, бізнесмен розглядає можливість консолідації ряду хімічних активів України в рамках єдиного холдингу.
Крім Ярославського, пропозиції про покупку були зроблені власникам "Дніпроазоту" - контролює група "Приват" і сєверодонецького "Азоту" - IBE Traide Corp.
У групі "Приват" і IBE Traide від коментарів відмовилися.
Основна причина зміни власників українських виробників азотних міндобрив - відсутність доступу до дешевої сировини - природного газу, відзначає аналітик Dragon Capital Тамара Левченко.
У 2010 році, наприклад, його позбулися черкаський "Азот" і "Дніпроазот".
У 2009 році ці заводи отримували природний газ від "Укрнафти", що контролюється "Приватом", за 1584,4 гривень за тисячу кубометрів, у той час як іншим хімічним підприємствам природний газ поставляв "Нафтогаз" - по 1899 гривень.
Найближчим часом Дмитро Фірташ може одержати можливість постачання дешевого природного газу на свої українські хімпідприємства.
Компанія RosUkrEnergo відсудила в України 12 млрд. кубометрів газу.
Об'єднавши українські хімічні активи азотної групи в єдину компанію і збільшивши таким чином її капіталізацію, власник Group DF зможе продати компанію, вважає Тамара Шевченко.
"Вартість підприємств - досить висока. Існує інформація, що активи купуються для подальшого перепродажу 'Газпрому'".
За словами джерела в "Газпромі", хімічні активи не відносяться до інтересів монополії.
"І "Газпром" не давав грошей на дану консолідацію", - запевнив співрозмовник.
Однак, за його словами, активи можуть бути запропоновані "Сибур-Холдингу".