Аграрії розповіли, скільки уряд дозволить експортувати зерна
Кабмін розглядає можливість введення квот на експорт пшениці і ячменю в загальному обсязі 5 млн. тонн.
Про це повідомив президент Української зернової асоціації (УЗА) Володимир Клименко, передає "Інтерфакс-Україна".
"Згідно з останніми обговореннями в уряді, розглядалися квоти на експорт пшениці та ячменю в розмірі 5 млн. тонн, без урахування вже вивезеного зерна. Кукурудзу включати в квоти поки не планувалося", - сказав Клименко.
За його словами, статочне рішення ще не прийнято.
Клименко додав, що в п'ятницю відбудеться нарада у Кабінеті міністрів, на якому буде розглядатися питання квотування експорту зерна.
Він нагадав, що експортний потенціал зерна в цьому маркетинговому році становить орієнтовно 15 млн. тонн.
УЗА вважає за доцільне використовувати механізм квотування, що застосовувався у 2006 році, виходячи з рейтингу компаній-експортерів за останні три роки за даними Міністерства економіки.
"Керований експорт - єдино правильний вихід. Головне - розумно і вчасно прописати постанову", - підкреслив Клименко.
За його словами, раніше планувалося введення квот з 20 серпня, проте після консультацій, зокрема, з виробниками зерна, на сьогоднішній день в якості орієнтовної дати обговорюється 15 вересня.
Голова УЗА відзначив, що до цього часу, за попередніми оцінками, буде вже вивезено близько 3 млн. тонн зерна.
Клименко висловив думку, що з урахуванням цієї суми обсяг експорту в 8 млн. тонн дозволить "заробити селянам" і в той же час дасть змогу регулювати зерновий ринок для попередження виникнення дефіциту зерна в країні.
При цьому він відзначив, що у разі ухвалення рішення буде врегульована ситуація з зерном на експорт, яке знаходиться в портах і в транспортуванні.
За даними Клименко, на сьогодні обсяг експортного зерна, що простоює в портах, складає більше 700 тис. тонн, "на колесах" - близько 380 тис. тонн.