Глава "Нафтогазу" підписав чергову угоду з Росією
Президенти Національної газової спілки України Євген Бакулін та Російського газового товариства Валерій Язєв підписали угоду про співробітництво, яка покликана розширити взаємодію між газовими компаніями обох держав.
Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".
Підписання угоди відбулося у п'ятницю в Берліні в рамках V Міжнародної конференції "Енергетичний діалог: Росія - ЄС. Газовий аспект", організованої Російським газовим товариством за підтримки ВАТ "Газпром" та за участю Європейського союзу газової промисловості "Єврогаз".
Виступаючи з доповіддю на конференції, голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін підкреслив важливість розвитку співпраці у тристоронньому форматі Росія - Україна - Європейський союз.
"Реалізація планів щодо модернізації української газотранспортної системи значною мірою залежить від ефективної та довгострокової співпраці між ЄС та Росією у газовій сфері", - наголосив він.
У V Міжнародній конференції "Енергетичний діалог: Росія - ЄС. Газовий аспект" взяли участь представники Європейської комісії та Європейського союзу газової промисловості Eurogas, керівники ВАТ "Газпром" та низки європейських газових компаній.
Національна газова спілка України - неприбуткова громадська організація, діяльність якої має на меті сприяння розвитку газової галузі. Спілка об'єднує фахівців галузі та близько 50-ти колективних членів - підприємств нафтогазової промисловості України.
Російське газове товариство створене у 2001 році у формі національної асоціації. Головним завданням Товариства є створення умов для формування цивілізованого газового ринку в інтересах енергетичної безпеки Росії.
Як відомо, у п'ятницю в Берліні відбулася зустріч між високими представниками "Нафтогазу" та "Газпрому", за участю Європейського союзу газової промисловості (Eurogas) і німецького концерну E.ON Ruhrgas.
Програмою зустрічі планувалося підписання меморандуму "Про взаєморозуміння" між Eurogas і НАК "Нафтогаз України", а також двосторонньої угоди про співпрацю між Російським газовим союзом і Національним газовим союзом України.