Фондові ринки демонструють змішану динаміку
Фондові майданчики США завершили торги у вівторок зростанням.
Інвестори упевнені в перспективах планомірного відновлення світової економіки, повідомляє агентство Bloomberg.
У вівторок виповнився рівно рік з тих пір, як індекс Standard & Poor's 500 почав підвищення з 12-річного мінімуму, зафіксованого в березні 2009 року, - це найбільш тривалий період "бичачого настрою" з часів Великої депресії, зазначають експерти.
З мінімуму 2009 року індикатор підскочив вже на 69% завдяки поліпшенню світової кон'юнктури і зростання прибутку найбільших компаній США та Європи.
Крім того, індекс повністю відіграв падіння на 8,1% з максимуму 2010 року, встановленого 19 січня.
"Ринок відзначає свій день народження. Економіка подолала рецесію, поліпшення ситуації планомірно, акції будуть рости і далі. Інвестори чекають нового каталізатора", - говорить аналітик Federated Investrors Філіп Орландо.
Індекс Dow Jones Industrial Average виріс на 11,86 пункту (+0,11%) - до 10564,38 пункту.
Standard & Poor's 500 збільшився на 1,95 пункту (0,17%), склавши 1140,45 пункту.
Значення індексу Nasdaq Composite піднялося на 8,47 пункту (0,36%) - до 2340,68 пункту.
Європейські фондові індекси завершили торговельну сесію у вівторок незначними і різноспрямованими змінами.
Зведений індекс найбільших підприємств регіону Dow Jones Stoxx 600 опустився менш ніж на 0,1. Рік тому цей індикатор досяг мінімального за 12 років рівня, і з цього моменту на ринку почався стійкий підйом, який призвів до підвищення Stoxx 600 на 63%.
Індекси 12 з 18 основних фондових майданчиків знизилися за підсумками торгів у вівторок.
У той же час на більшості найбільших ринків спостерігалося зростання. Французький індекс CAC 40 і німецький DAX додали по 0,17%, у той час як британський FTSE 100 опустився на 0,08%.
"У своїх очікуваннях ринок, схоже, обігнав сам себе. Ринок закладав у ціну акцій очікування значного зростання прибутку. Я готовий до того, що ринок буде розчарований темпами відновлення", - вважає головний інвестиційний директор Allianz Global Investors RCM Ніл Дуейн.
Єдиної динаміки на фондових ринках Азіатсько-Тихоокеанського регіону з ранку в середу не склалося, оскільки інвестори чекають нових даних, які зможуть вплинути на торги.
У четвер очікуються рішення центральних банків Нової Зеландії та Південної Кореї з процентної ставки. У п'ятницю будуть опубліковані дані про роздрібні продажі в США та інфляції в КНР.
Акції судноплавних і нафтових компаній дешевшають на тлі зниження вартості фрахту і цін на нафту.
Зведений АТР фондовий індекс MSCI Asia Pacific майже не змінився з відкриття торгів і склав 122,90 пункту.
Японський Nikkei 225 додав 0,2%, китайський Shanghai Composite опустився на 0,5%.