Українські банки стають прозорішими - S&P
Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's вказує на покращення інформаційної прозорості українських банків.
Про це повідомляє агентство "Українські новини" з посиланням на прес-службу S&P.
Агентство, зокрема, повідомило про результати дослідження інформаційної прозорості 30 найбільших українських банків.
"Результати дослідження показують, що всупереч песимістичним очікуванням індекс інформаційної прозорості банків України з 2008 роком виріс із 45 до 49%", - констатує S&P.
Відповідно до проведеного дослідження, з 28 банків, які потрапили у вибірку як 2008, так і 2009 року, 16 продемонстрували покращення прозорості - у середньому на 11,2 процентних пункти, а 12 - погіршили свої торішні показники в середньому на 5,5 процентних пункти.
Найпрозорішим 2009 року визнано VAB Банк із результатом в 71,4%. За підсумками 2008 року він займав третю позицію і 2009 року покращив свій показник на 5,1 п.п.
Другу позицію зайняв банк "Форум" з результатом 68,8%, при цьому 2008 року банк не входив у десятку найпрозоріших.
Третя позиція за переможцем 2008 року - Укргазбанком, індекс прозорості якого знизився з 71,2% до 66,2%.
Основною причиною підвищення індексу інформаційної прозорості, на думку аналітиків S&P, стало повніше розкриття інформації про банки через ресурси регуляторів - Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і Національного банку.
"Найповніше джерело інформації про банки України цього року - інформація, поширювана регулювальними органами: вона містить 53,7% від обсягу, необхідного середньому міжнародному інвесторові. Торік цей рівень становив 26%", - зазначає агентство.
Дослідження показало, що найповніше банки розкривають інформацію про структуру власності і права акціонерів - 56,6%.
Сумарний приріст за два роки становив майже 15 п.п., що закріпило цей інформаційний блок у лідерах дослідження.
Середній бал українських банків щодо блоку "Фінансова й операційна інформація" становив 46,5% із приростом в 1,5 п.п.
Найслабше, відповідно до дослідження, розкривається інформація про склад і процедури спостережної ради і менеджменту - 41,9%.
Однак саме щодо цього блоку питань спостерігається найкраща динаміка - річний приріст становив 8,1 п.п., а за два роки - 13,4 п.п.
Як повідомлялося, у травні Standard&Poor's констатувало схильність до високого кредитного ризику і ризику ліквідності банків України, Росії і Казахстану.