Америка виходить з кризи швидше за Європу
Збитки, завдані кризою європейським банкам, можуть бути значно більшими, ніж подають офіційні джерела.
Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" сказав старший економіст Організації з економічного розвитку та співробітництва (ОЕСР) Найджел Пейн.
"Є багато різноманітних факторів структурних реформ, які треба здійснити у Європі. Сюди відносяться такі сторони макроекономічної та монетарної політики, як покращення регуляції та нагляду за фінансовою сферою ... Крім цього, ми радимо: слід тримати ринок відкритим для зовнішніх інвесторів", -- наголосив представник ОЕСР.
За його словами, стрес-тести банків мають бути систематичними, прозорими та рішучими.
"Особливо суттєвою є прозорість. Фінансовий ринок нині дуже хисткий саме через те, що немає достовірних даних про, так би мовити, стан здоров'я банківських балансів. Коли у Сполучених Штатах здійснили стрес-тестування банків, то всі дані були оприлюднені одразу. Це призвело до того, що чимало фінансових установ зрештою отримали додатковий капітал ", - підкреслив Пейн.
Він додав, що в Європі тестування проводяться, проте, їх результати оприлюднювати не планують.
"Ми вважаємо це помилкою, бо саме завдяки стрес-тестів можна відновити довіру на фінансових ринках", - зазначив економіст.
Вагомою причиною наявності різних факторів погіршення становища в економіках США та Європи Пейн називає розбалансованій ринок нерухомості.
"Сполучені Штати більше за Європу користуються результатами швидкого відновлення економік великих азійських держав. У першу чергу, Китаю. Попит у цих країнах зростає і це має позитивний вплив на американську економіку", - вважає представник ОЕСР.