Дефолт відступився від України?
З початку квітня значення кредитно-дефолтних свопів (СDS) на п'ятирічні єврооблігації України знизилося в 2,85 рази і станом на 20 травня склало 1557 пунктів.
На практиці це означає, що якщо власник українських єврооблігацій хоче застрахуватися від можливого дефолту держави Україна, то він повинен заплатити за страховку 15,57% від номінальної вартості цих євро бондів.
Експерти пояснюють цю тенденцію стабілізацією ситуації на зовнішніх фінансових ринках, а також деякими внутрішніми факторами - зміцненням курсу гривні і прогресом у співпраці з МВФ, пише газета "Дело".
Імовірність дефолту України, за оцінками інвесторів, за останні півтора місяця знизився майже утричі. До цього привели, в основному, зовнішні фактори.
Серед позитивних внутрішньоукраїнських факторів експерти відзначають прогрес України у співпраці з МВФ та зміцнення курсу гривні.
Так, з 4 по 11 травня, коли МВФ прийняв остаточне рішення про видачу Україні другого траншу кредиту, спред EMBI + Україна знизився на 23,5%, а котирування CDS - на 32,1%.
Однак, незважаючи на настільки значне зниження вартості, котирування українських СDS все одно залишаються у кілька разів вищими, ніж ціна CDS інших країн, що розвиваються.
Так, кредитно-дефолтні свопи на російські євробонди у середу котирувалися на позначці у 280 пунктів, Казахстану - 570 пунктів, Латвії - 590 пунктів.