Тимошенко хоче зайти в банки, яким дасть гроші
Рада з рекапіталізації банків, створена урядом України, буде вимагати введення тимчасової адміністрації в банки, яким будуть виділятися кошти з державного бюджету.
Про це повідомив виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський журналістам у середу в Києві.
"Це не означає, що банк на грані банкрутства - це є необхідним, щоб забезпечити технологічні процедури", - сказав в.о. міністра, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
Уманський повідомив, що, за оцінками Нацбанку, необхідна для рекапіталізації українських банків сума сьогодні складає близько 20 млрд. грн. і в неї включені як кошти на участь у капіталі, так і на збільшення ліквідності банків.
В.о.міністра фінансів ще раз відзначив, що після завершення кризи уряд буде виходити з капіталу банків і продавати свої пакети. "Кабінет міністрів не повинен займатися банківським бізнесом", - сказав він.
Як повідомлялося, НБУ пропонує сім банків для проведення рекапіталізації за рахунок бюджетних коштів: остаточний їх перелік може бути визначений до кінця поточного тижня.
Про намір одержати підтримку від держави в питанні збільшення капіталу вже заявили банк "Київ", "Укрпромбанк", банк "Надра", "Родовід Банк", "Укргазбанк", банк "Фінанси і Кредит" (усі - Київ) і Імексбанк (Одеса).
Однак тимчасові адміністрації введені лише в банках "Надра", "Укрпромбанку", "Родовід Банку" і банку "Київ".
Тимчасові адміністратори банку "Надра" і "Укрпромбанку" оцінюють їх потребу в капіталі в розмірі близько 5 млрд. грн. і 3,5-7 млрд. грн. відповідно.
У держбюджеті на рекапіталізацію найбільших банків виділено 44 млрд. грн. (5,7 млрд. доларів, або близько 2-3% ВВП). Передбачалося, що держава буде отримувати в ході додемісії акції, оплачуючи їх держоблігаціями, що викупить Національний банк України.
Напередодні прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що першими на допомогу держави можуть розраховувати банк із групи найбільших з тимчасовими адміністраціями. Таких сьогодні два: банки "Надра" і Укрпромбанк.