Данилишин вважає, що фінансовим установам потрібен цербер
Світова фінансова криза продемонструвала необхідність забезпечення універсального нагляду за діяльністю фінансових установ.
Про це заявив міністр економіки Богдан Данилишин у статті для видання "Зеркало недели".
"Цю роботу необхідно провести зараз з тим, щоб післякризовий нагляд здійснювався вже на більш скоординованому рівні. Ініціатива такого об'єднання повинна виходити, ймовірно, від Національного банку", - зазначив міністр.
Данилишин вважає, що необхідною умовою є створення державної установи (банку) довгострокового кредитування та інвестування.
Міністр пояснив, що такі установи широко використовуються для надання "політичних позик" - кредитів з преференціальнимі процентними ставками, "адресних позик" для певних галузей чи навіть підприємств.
Тому, на відміну від комерційних банків, вони створюються у відповідності з окремим законом, який регулює всі питання управління, порядку діяльності, взаємовідносин з власниками, клієнтами, партнерами і передбачає, що пріоритетом діяльності є фінансування проектів, які мають особливе економічне, соціальне чи екологічне значення, стверджує голова Мінекономіки.
"Не буду приховувати, що в розвинених економіках піддають сумніву значення і роль подібних банків, але в перехідних економіках і країнах з ринками, що розвиваються їхнє значення важко переоцінити", - підкреслив міністр.