Пинзеник вважає, що промисловців врятують збитки
Міністр фінансів Віктор Пинзеник вважає, що для промисловців в умовах кризи "єдино правильною поведінкою" буде зниження відпускних цін на продукцію.
З такою пропозицією міністр виступив у своїй статті для "Зеркало недели".
Пинзеник зазначив, що його порадувало зниження оптових цін у промисловості на 6,5% у листопаді 2008 року.
"За нормальних умов (наприклад, у 2003-му, 2004-му, 2005 році) тотальне зниження цін у промисловості - не дуже гарне явище для економіки. В умовах нинішнього етапу кризи - це єдино правильна поведінка", - вважає міністр.
На його думку, причиною нинішньої кризи виробництва є криза споживання, оскільки "зниження споживання тягне за собою вниз виробництво".
Тому, переконаний Пинзеник, за нинішніх умов "зберегти обсяги виробництва можна, тільки пропонуючи більш низькі ціни".
"Коли чую рекламу, що підприємство продає імпортний товар зі знижкою в 70%, я готовий обійняти його власника або власників. Це мудра, талановита людина. Він йде на втрату 70%, щоб зберегти 30%. Інакше втратить все (100%)", - пояснив Пинзеник.
Міністр закликав підприємців піти назустріч своїм споживачам: "Підіть усі на збитки, підіть усі назустріч одне одному - і переживете цей важкий період, а через рік знову будете вже заробляти. Йдіть у всіх відносинах назустріч одне одному".
Також голова Мінфіну запропонував підприємцям не звільняти своїх працівників, а тимчасово знижувати їм оплату.
У загальному Пинзеник очікує лише погіршення економічних прогнозів у найближчі місяці, але вірить, що з економічної кризи не так складно вийти.
"У найближчі місяці, якщо не будуть розпочаті правильні дії, я очікую тільки погіршення прогнозів розвитку як світової економіки, так і кожної країни світу. Україна - не виключення", - зазначив міністр.
Водночас він додав, що "світло у кінці тунелю є" і з нинішньої ситуації вийти не так складно. Пинзеник переконаний: за рік або два нинішній важкий період буде "здаватися нам лише сном, дуже поганим сном".
"Тому що усе встане на свої місця. Запрацюють на повну потужність заводи і фабрики, люди повернуться на свої робочі місця, буде рости зарплата, доходи громадян і прибуток власників", - прогнозує голова Мінфіну.
Для цього, на думку Пинзеника, необхідно зберегти купівельну спроможність національної валюти і не допустити інфляції.