Українська правда

Пинзеник не бачить ризиків високої інфляції

8 грудня 2008, 11:27

Міністр фінансів Віктор Пинзеник називає зниження цін у промисловості гарним сигналом для виходу України з економічної кризи.

"Зниження цін це важливий елемент поведінки, яку я називаю "підіть назустріч один одному", - зазначив Пинзеник, повідомляє прес-служба Мінфіну.

Він нагадав, що за даними Держкомстату в листопаді оптові ціни промисловості знизилися на 6,5%.

"Це надзвичайно важливий сигнал правильної реакції економіки на кризу", - сказав Пинзеник.

За його словами, у цілому за останні три місяці зниження цін у промисловості досягнуло майже 10%.

Пинзеник зазначив, що, як і у світі, так і в Україні, нинішня криза реальної економіки, що розпочалася з банківського сектора, має у своїй основі кризу споживання.

На його думку, зниження цін у промисловості допомагає утримати обсяги виробництва (або зменшити масштаби його зниження) в умовах, коли уражений (істотно зменшився) сектор споживання.

"Це один з напрямів дуже непростої дороги, який почне виводити Україну з кризи... Це приклад нестандартної поведінки у нестандартній ситуації. Хоча я добре знаю, що у нормальних, стандартних умовах дефляція (зниження цін) не дуже добре явище в економіці", - сказав Пинзеник.

Коментуючи ситуацію із споживчими цінами, міністр зазначив:

"У мене не викликає тривоги показник зміни споживчих цін (інфляції) - 1,5%. По-перше, він менший попереднього місяця (1,7%) і значно нижчий від показника листопада попереднього року (2,2%). По-друге, майже не змінилися ціни на продовольчі товари (+0,2% проти + 2,3% у листопаді попереднього року). По-третє, зростання цін відбулося за рахунок тих секторів (комунальні послуги), в яких роками собівартість виробництва була значно нижчою за ціни".

"В умовах, що склалися, якщо не буде допущено помилок, в країні немає ризиків високої інфляції", - додав він.

Разом з тим реакцію споживчих цін (їх зниження чи уповільнення зростання) Пинзеник вважає недостатньою.

На його переконання, потрібна більш значна реакція цін як у секторі кінцевого споживання, так і цін у виробничих секторах.

"Здійснених кроків недостатньо для зменшення негативних наслідків кризи споживання. І я очікую більш глибокої реакції економіки у грудні нинішнього року", - сказав Пинзеник.

За його словами, така реакція, що здійснюється водночас у всіх секторах економіки, знижує видатки у всіх галузях, утримує на кращій позиції реальні споживчі витрати (за рахунок правильної цінової динаміки) і допомагає економіці утримувати обсяги виробництва на досягнутому рівні або зменшити темпи його падіння.

Пинзеник інфляція