Інтерв'ю

Володимир Хливнюк: Люди пов'язують глибину кризи з коливанням курсу
Деякі позичальники вважають, що вже уникнули відповідальності. Вони помиляються. На щастя, суди першої інстанції - ще не останнє слово. Криза закінчиться, позичальники будуть знайдені, і життя у них буде набагато складніше, ніж до кризи.
Йоганес Лінн: Економіка України сприймається світом як марґінальна
Головною причиною теперішньої кризи стала не помилка чи злий намір окремих гравців ринку, а широко розповсюджена і надмірна віра в те, що ринки самі, без сторонньої допомоги, можуть ефективно керувати сучасною глобальною економікою.
Андрій Пишний: Ощадбанк застиг на рівні минулого століття
Більшість проектів, у яких за останні два роки брав участь Ощадбанк, мають політичне підґрунтя. Починаючи з "Юліної тисячі" і закінчуючи кредитуванням "Нафтогазу".
Сергій Степашин: Як можна працювати з RosUkrEnergo, якщо вони не платять?
Спроба Юлії Володимирівни досягти того, щоб Євросоюз зараз дав 5 мільярдів на погашення боргу Росії, виявилась невдалою. Вот в чому причина. Але ж Путін запропонував: окей, підписуємо угоду... Але, знову ж таки, зірвалося.
Валентин Симоненко: "Замість метро на Теремки гроші розмазали рівним шаром по недобудовах"
За рахунок програми виконання функцій столиці чиновники вирішують проблеми одне одного. Києву дають незаконно кошти на зарплати, а під цим прикриттям виділяють гроші на урядові будівлі.
Валентина Жуковська: Не завдання тимчасової адміністрації шукати компромат на Гіленка
Якщо подивитися на баланс, можна побачити, як "Надра Банк" просто падав. Ніби з банку йшло життя. Гроші виходили під будь-яким приводом.
Сергій Яременко: А що, наш друкарський верстат гірший, ніж в Обами?
Залучення іноземних кредитів на будівництво ГТС та будівництво доріг - це буквально злочин. І він подається як велика перемога на рівні уряду, президента, міністрів! Але ми пропонуємо таким чином роботу чужим економікам, одночасно вішаючи на себе величезний борг!
Ігор Литовченко: Злиття Укртелекому та Київстару породить "монстра"
Сьогодні з боку держави робиться все для підвищення капіталізації "Укртелекому" перед продажем, але відбувається це за рахунок інших операторів, абонентів і майбутніх перспектив ринку.
Лев Парцхаладзе: Краще сказати правду і бути у гіршій ситуації
Сьогодні немає необхідності слідкувати за котируванням акцій компанії на біржі. Воно не має жодного сенсу. Один проект більше вартує, аніж біржовий показник вартості всієї компанії.
Олександр Савченко: Люди мають готуватися до зменшення доходів на 30-40%
МВФ дає базові рекомендації. Як для першого класу - мити руки, чистити зуби. Будь-яка твереза нація буде їх виконувати.
Юрій Полунєєв: "Відкати за рефінансування становили 5-7%"
Падіння курсу гривні протягом місяця трансформувалося в 16 мільярдів доларів втрат українським бізнесом і населенням. Тобто, частина ВВП просто зникла.
Ігор Мітюков: Сьогодні немає підстав вважати, що Україні загрожує дефолт
Ми можемо зіткнутися з банкрутствами приватних українських компаній, але це не відобразиться на макроекономічних показниках країни. Як правило, у випадку дефолту приватного позичальника, проблема вирішується шляхом повної або часткової зміни власника.
Максим Бланк: "Дефолт лягає непосильним тягарем на репутацію влади, закінчуючи її політичну кар'єру"
Політичні наслідки дефолту для ключових осіб, безпосередньо пов'язаних з управлінням державними фінансами означають майже завжди кінець їх політичної кар'єри.
Володимир Стельмах: "НБУ віддав гроші на зарплату бюджетникам"
А що робити з грошима, які є у вас в кишені? На них мій підпис. Ви ж тоді звернетеся в суд і скажете - ці гроші недійсні. Дайте мені інші гроші, тільки з підписом не Стельмаха, а його попередника.
Ігор Мітюков: Якщо хочете міцну гривню - не треба всі стрілки переводити на НБУ
Криза в Україні виглядає драматично. Падіння показників у нас більше, ніж в інших країнах. Але в соціальному плані ситуація більш спокійна. І за це потрібно поклонитися до ніг українського народу.
Ігор Воронін: "Помилки в газових контрактах будуть наздоганяти нас 11 років..."
Ми мали підписати довгостроковий контракт на транзит, з гарантією його оплати в обсягах 110 мільярдів кубометрів на рік! Але самі створили Газпрому можливість будувати альтернативну трубу в обхід України. Як це можна назвати перемогою України?
Ігор Воронін: "Хіба це справедливо, що в нас газ дорожче, ніж в Німеччині?"
Ціна може бути як нижчою за 228, так і вищою. Якщо враховувати прогноз Goldman Sachs, що ціна нафти по 2009 року складе в середньому 100 доларів, то вартість газу для України може дійти до 600 доларів.
Сергій Пашинський: Тимошенко брала Путіна за ґудзик і просила: "Владимир Владимирович, еще 10 минут..."
"Те, чого домоглася Тимошенко на газових переговорах – це просто диво. Багато високопосадовців з Росії були категорично проти компромісів, які були підписані".
Роман Жуковський: "Безперечно точно Тимошенко несе частку відповідальності за дві речі"
Україна - бівалютная країна. І для нас рух на валютному ринку має сенс. Наприклад, в Угорщині він має ще більший сенс, тому що там 80% у валюті - у нас 50%, дякувати Богові.
Дмитро Фірташ: "я нагодував Україну, нагодував Газпром, а за весілля заплатила Європа"
Ми заробляли за рахунок Європи - 2,5 мільярди на рік, закрили різницю на суму, що пішла на дотування України, вирахували податки, і залишилося порядка 800 мільйонів доларів прибутку. З них Газпром отримав свою половину, а я - свою. Але сподіваюся, що я заслугував цю половину. (рос)