Фінанси

Годинник судного дня
Фактично Україна уже в стані дефолту - ніхто не дає їй ринкові кредити вже два роки. Реструктуризація боргів не змінить її сприйняття кредиторами.
"Нью-Васюки". Реформи знову стартують. На папері
А ось і прихований мотив для написання плану розвитку "Нью-Васюків". Документ наскрізь пронизаний ідеєю залучення донорського фінансування. Воно потрібне для кожної реформи, і уряд невпинно про це нагадує. (Рос.)
Ігор Уманський: Ми на межі
Ми 23 роки заганяли економіку в прірву. Якщо це кардинально не міняти, країна стане банкрутом! Її не буде. Ми на межі: якщо і надалі використовувати радянські методи держуправління, можна буде закривати проект "Україна". (Рос.)
Кому Нацбанк видав 115 млрд рефінансування
Національний банк України 27 січня розсекретив інформацію про те, яким банкам, коли і на які суми видав рефінансування в 2014 році.
Іван Міклош: В Україні досі є джерела для збагачення олігархів
Необхідно приватизувати державні компанії та лібералізувати енергетичний ринок, що дозволить позбавити олігархів заробітку. Основне джерело їх доходів - різниця між цінами, які регулює держава, і ринковими цінами. (Рос.)
Давос-2015: Україна - не Греція
Яресько підкреслила, що Київ залишається хорошим позичальником попри розмови про дефолт. Вона зауважила, що необхідні країні 15 млрд дол допомоги - незначна сума порівняно з вливаннями в економіку Греції в час кризи.
Гроші в обмін на реформи
Світові фінансові інститути готові позичити Україні мільярди, частина з яких піде на відновлення зруйнованого сходу. Однак без посиленого контролю Донбас може виявитися чорною дірою, яка поглине кошти міжнародної допомоги. (Рос.)
Бюджет-2015: знайти десять відмінностей
У чому різниця між прийнятим і оприлюдненим законом про бюджет? Окрім іншого - у стислих термінах перегляду тарифів на газ для населення. Уряд зробить це вже у першому кварталі 2015 року. (Рос.)
Недоторканність схем та олігархів: підсумки роботи податкової
Провал у зборі податків у 2014 році порівняно з 2013 роком - 20%. Відповісти за це повинні заступник міністра фінансів Фудашкін та глава ДФС Білоус. На ділі все інакше: обидва козаки продовжують сидіти у своїх кріслах. (Рос.)
Влада і Коломойський: гра в піддавки?
Коломойському передали привіт чи то Порошенко, чи то Льовочкін. Чи не вперше влада напала на "священну корову" глави дніпропетровської ОДА - контроль над "Укрнафтою". (Рос.)
Стенограма виступу Валерії Гонтаревої у парламенті
У п'ятницю голова НБУ Валерія Гонтарєва виступила у Верховній Раді. Зокрема, вона спростувала виведення в офшори мільярдів доларів, порадила українцям відмовитися від купівлі іноземної валюти і заявила, що курс на "чорному" ринку - нереальний.
Біоенергетика замість газу
Прийнятий урядом план дій ставить перед сектором біоенергетики завдання додатково замістити 5,3 млрд куб м на рік природного газу твердим біопаливом і досягти загального заміщення 7,2 млрд куб м газу на рік у 2020 році.