фінанси
Зміни здивували навіть банкірів - ніякої обіцяної лібералізації не відбулося і, відповідно, ніякого полегшення нові норми учасникам ринку не принесуть. Фактично, регулятор провів "роботу над помилками" і скасував ті положення, яких і не повинно було бути.
26 жовтня 2015, 09:25 — Вікторія Руденко, для ЕП
фінанси
З 2014 року кількість неплатоспроможних банків досягла шести десятків. За неповних два роки на їх підтримку НБУ виділив 133 млрд грн. Навряд чи це кінець: перевірка банків триває, і не виключено, що державі знову доведеться платити. (Рос.)
23 жовтня 2015, 10:30 — Вікторія Руденко, для ЕП
фінанси
За останні півтора року банківська система країни втратила третину гравців. І це не є несподіванкою - питання до прозорості та ризикової діяльності ліквідованих банків з'явилися набагато раніше.
21 жовтня 2015, 17:00 — Економічна правда
фокус
Процес підготовки податкової реформи змінив напрямок. Мінфін прив'язав її проведення до скорочення видаткової частини бюджету. Тепер "різати" доведеться соціальні або освітні програми.
19 жовтня 2015, 10:02 — Галина Калачова, ЕП
інтерв'ю
"Мені хабарі не пропонували, але натякали на можливість їх отримання. Питали, чи можемо ми порадити, де купити податковий кредит. Я кажу: ми не те що порадити не можемо, ми вам категорично рекомендуємо цього не робити".
16 жовтня 2015, 11:30 — Галина Калачова, Дмитро Дєнков, ЕП
думка експертів
Мінфіну катастрофічно не вистачає грошей. Мінятися він не хоче, а от навички "попрошайки" розвинув до досконалості. Уміння "малювати" статистику і нездійсненні прогнози, а також діри від можливої лібералізації податкової системи з роками тільки поліпшується, як і підбір ораторів.
13 жовтня 2015, 17:00 — Олександр Шемяткін, Тетяна Шевцова, для ЕП
Урядовий сценарій зниження ренти терпить крах. Боротьба за ренту з новою силою спалахне в листопаді. Чому депутати віддали перевагу законопроекту Тимошенко, і чи зможе Мінфін переграти ситуацію?
13 жовтня 2015, 11:00 — Галина Калачова, ЕП
Політика попереднього керівництва НБУ призвела до втрати людських життів і руйнування цінностей. Який урок випливає з цього? Будь ласка, не починайте боротися з інфляцією занадто рано. А якщо вже почали, то не боріться з нею надто агресивно.
12 жовтня 2015, 17:00 — Андрій Кириленко, для ЕП
У питанні позбавлення ліцензій компаній, підконтрольних РФ, українські регулятори не завжди послідовні і трактують закон по різному. ЕП з'ясовувала, як виконується закон і чи є виправданим одне з останніх рішень щодо позбавлення ліцензії фондової біржі ПФТС.
12 жовтня 2015, 11:00 — Вікторія Руденко, для ЕП
З економічної точки зору Росії вигідно погодитися із запропонованими Києвом умовами реструктуризації. Однак навряд чи їй потрібні ці гроші. Для Кремля це інструмент для розхитування ситуації в Україні (рос).
7 жовтня 2015, 15:27 — Галина Калачова, ЕП
Відверто слабкими є всі пропозиції щодо модифікації "спрощеної системи". Вони не вирішують головних проблем: виведення грошей в готівку та фактичної виплати зарплати через "спрощену схему". А лише створюють додаткові труднощі в реалізації схем, які можна обійти.
7 жовтня 2015, 10:30 — Віктор Вільха, для ЕП
Нам ще в дитинстві закладали в голову, що ми всім зобов'язані державі: безкоштовною освітою, безкоштовною медициною, і всім, що ми маємо. Держава для наших людей, як правило, це щось вище, що стоїть над нами, наглядає і робить якесь вселенське благо, а ми повинні йому поклонятися. Настав час переглянути ці відносини.
6 жовтня 2015, 10:30 — Дмитро Боярчук, для ЕП