Фінанси

Олена Макеєва: Низькі податкові ставки не будуть стимулювати людей виходити з тіні
Один з авторів урядового варіанту податкової реформи Олена Макеєва розповіла, чому концепція "все по 20" зараз найоптимальніший варіант, чому не варто чекати масового виходу бізнесу "з тіні", і коли новий Податковий кодекс потрапить до парламенту. (Рос.)
Під наглядом МВФ. Як податкові розбіжності гальмують бюджетний процес
Розгляду 26 листопада депутатської ліберальної податкової реформи не буде. Не вистачає голосів. Розуміння того, як йде і чим закінчиться бюджетний процес, відсутнє. Часу на його повернення в нормальне русло не залишилося. (Рос.)
Технологічні гіганти: контролювати все
Бізнес-цикл великих технологічних компаній суперечить інноваційному розвитку. Рано чи пізно вони впадуть під натиском нових активних конкурентів.
Валерій Пекар: Ми виступаємо за різке зниження податків на зарплату
Коли західні лідери говорять про українські реформи, вони часто використовують слово leadership. Хтось повинен вийти і сказати: "Я розумію, що мене закидають помідорами, але, вибачте, якщо я цього не зроблю, країні капець". От у нас таких людей нема. (Рос.)
Авто в лізинг. Як не потрапити до рук шахраїв
Українські форуми та соціальні мережі рясніють розповідями ошуканих клієнтів. У гонитві за бажаним автомобілем жертви легко заковтують наживку, що складається з дешевих машин і низьких відсотків. Потім місяцями безрезультатно бігають по судах. (Рос.)
Кінець ери долара? Американська причина
Американська економіка стає подібною до серця, що не може перекачувати кров, яка до нього припливає. Вона накачується грошима, надрукованими у США, і входить у фазу перегріву. Серце може не витримати.
Ліберальна податкова реформа: як збалансувати бюджет
На жаль, уряд досі не представив вагомих пропозицій щодо реформи публічного сектора та скорочення бюджетних видатків. Передусім слід обмежити рівень перерозподілу ВВП через публічні фінанси 35 відсотками.
З елементами суб'єктивізму. Як НБУ буде виводити з ринку невеликі банки
"У регулятора нульова толерантність щодо схемних банків. Він може виводити їх з ринку за день". Кожній групі установ доведеться виживати по-своєму. (Рос.)
Що може центробанк
Заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб розповів, на чому базується робота центробанку, від чого залежить валютний курс, і що сьогодні змінилося в банківській системі.(Рос.)
Податкова реформа: шість причин сказати "так" ліберальному варіанту
В інших країнах локомотивом реформ був уряд, але український уряд за два роки мало що зробив, хоча мав безпрецедентний мандат довіри і проголосив себе урядом камікадзе.
"Велике переселення" вкладів. З яких банків і куди тікають кошти
ЕП підрахувала, як змінилися депозитні портфелі банків з початку року, і які з фінансових установ виграли від "банкопаду".
Кінець ери долара? Китайський синдром
Останнім часом з'явилися чіткі сигнали поступового наростання серйозних проблем в економіці Китаю, з якими там не стикалися протягом десятиліть. Це відбулося через зростання курсу долара.