Фінанси

2015. Топ-10 подій зі знаком "мінус", яких можна було уникнути
ЕП виділила ключові негативні події зі знаком "мінус" 2015 року, яких могло й не бути. Це було набагато складніше зробити, ніж визначити досягнення, адже провалів в минулому році було набагато більше.(Рос.)
2015. Топ-10 скромних досягнень України, про які варто згадати
2015 рік був одним з найважчих для української економіки. Тим не менш, знайшлися і "світлі плями" в році, що минає, про які варто згадати. Хоча б тому, що їх було не так і багато.(Рос.)
5 головних прогнозів для глобальної економіки в 2016 році
Американський Fortune визначив п'ять головних тенденцій, які формуватимуть економіку в 2016 році. Серед них подальше падіння цін на сировинних ринках, перебудова Китаю та Індія як новий король зростання.(Рос.)
Бюджет-2016 під мікроскопом: потреби, очікування, реалії
Процес ухвалення бюджету засвідчив: так приймати головний кошторис країни не можна. Були порушені норми двох кодексів та регламенту Верховної Ради.
І знову бюджетна ніч… Як рада приймала кошторис країни
Голосування за бюджет і поправки у Податковий кодекс показали, що парламентська коаліція існує виключно на папері.(Рос.)
Недопрацювали. Як "виховати" якісного платника податків
Кримінальне покарання за несплату податків повинно посилитися. Після введення невисоких податків і простих правил їх справляння у бізнесу не повинно бути вибору: платити податки повинно бути вигідніше, ніж їх приховувати. (Рос.)
Продаж, ліквідація, реорганізація. Що чекає на держбанки
Мінфін визначився з майбутнім держбанків - одні повністю підуть "під молоток", інші ж будуть продані частково. Про це ЕП стало відомо із стратегії розвитку держбанків до 2025 року, яка незабаром буде представлена Кабміну.(Рос.)
Піднятися з дна. План системних реформ для України
Є три варіанти подолання економічної кризи та переходу до сучасної ринкової моделі. Усі вони передбачають відставку уряду Яценюка.
Податкова реформа і бюджет-2016. Що сталося, і чого очікувати
Мінфіну вдалося неможливе: об'єднати всіх проти себе. ЕП розбиралася, щодо яких норм податкової реформи та бюджету досі нема єдиної думки, і чого чекати в парламенті в день голосування. (Рос.)
Заступник міністра фінансів Артем Шевальов: Ми хочемо перевести держбанки в режим незалежності
Держава не обов'язково повинна володіти банками. Якщо вона зможе протягом десяти років продати без шкоди для платників податків 80% акцій, то нехай продає, наповнює бюджет, а на решту 20% буде отримувати дивіденди. (Рос.)
Андрій Третяк: За 25 років "МЕГАБАНК" став партнером найпотужніших компаній світу
"МЕГАБАНК" активно працює в агробізнесі. Це і партнерські програми з купівлі сільгосптехніки, і участь банку в сільськогосподарських виставках та інших галузевих заходах. Загалом, спеціалізація "МЕГАБАНКУ" на аграрному секторі очевидна. З чим це пов'язано?
Податкова реформа в кулуарах. Як Мінфін, депутати і бізнес досі шукають "компроміс"
Останні коригування Мінфіну стосувалися скорочення витрат на оборону, освіту та охорону здоров'я. Зате витрати Мінсоцполітики зросли на 7 млрд грн - пенсії виплачуватимуться гарантовано. (Рос.)