Фінанси

Ощадбанк "малює" звітність (додано коментар банку)
Черговий випуск облігацій "Нафтогазу" в добровільно-примусовому порядку викупить, скоріш за все, все той же Ощадбанк. А держкомпанія за рахунок отриманих грошей поверне кредит "Ощаду". Кругообіг води в природі. З маленькою деталлю: банкрутом є НАК, а платити доведеться бюджету (рос.).
Парадокс Пшонки
Незважаючи на гучні заяви Адміністрації президента про скорочення чисельності прокурорів, їх кількість невпинно зростає. За рік лише центральний апарат Генпрокуратури поповнився 477 новими посадами.
Українські акції пасуть задніх на світових біржах
Вітчизняні компанії порівняно із закордонними недооцінені і мають потенціал для зростання. Перспективи залучення іноземних інвесторів у вітчизняні підприємства експерти пов'язують з підписанням країною угоди про асоціацію з Євросоюзом.
Нацбанк не відкидає можливість конвертації валютних депозитів (документ)
У жовтні золотовалютні резерви Нацбанку просіли ще на 1 млрд дол. До кінця року вони обваляться набагато нижче психологічної позначки 20 млрд дол, за якою повинна слідувати девальвація. У НБУ є єдина надія - що гроші дасть Міжнародний валютний фонд.
Чи є "корупційна складова" в кошторисі Канівської ГАЕС
Будівництво об'єктів гідроенергетики покликане зменшити залежність України від імпортних енергоносіїв. Проте внесення в проекти "корупційної складової" робить їх надто дорогими і ставить під сумнів їх реалізацію. (Рос.)
"РАГУЛЯтор" валютного ринку
"Нафтогаз", який повинен терміново сплатити "Газпрому" майже 1 млрд дол, знову послаблює курс гривні на міжбанку. НБУ та держбанки домовились не підтримувати ринок, дозволяючи долару подорожчати до річного максимуму. У підсумку частину валюти НАК придбав на міжбанку, а частину - з резервів НБУ. Непередбачувана поведінка регулятора вже почала сіяти хаос на валютному ринку. (Рос.)
Банк Фірташа пішов війною на позичальників
"Надра банк", який раніше намагався домовитися з проблемними боржниками, різко змінив тактику. Тепер він з ними переважно судиться. Швидше за все, це робиться під тиском НБУ, який затвердив план оздоровлення банку до 2017 року і вимагає дострокового повернення рефінансування. (Рос.)
Борги Ощадбанку СРСР: не з тої кишені
З кожної гривні, виплаченої вкладникам, 58 коп були профінансовані самими вкладниками. Інші 42 коп теж створені працею мільйонів українців. Відтак, нема жодного економічного сенсу витрачати кошти на повернення цих боргів.
Інвестфонди вимагають скасувати акциз на цінні папери
Коли запроваджувався акциз, інституційні інвестори не могли зупинити новацію. Зараз вони отримали докази, що податок дав інші результати, ніж очікувалося. Зокрема, "сміттєві папери" не зникли з ринку. Інвестори знайшли підтримку в особі НКЦПФР і вимагають скасування податку, який шкодить їх бізнесу.
Павло Розенко: "Вілкула та Арбузова спіткає доля Тігіпка"
Через два роки після проведення "реформи" звичайний пенсіонер отримує 1 тис грн, колишній митник - 5,5 тис грн, прокурор - 7,5 тис грн, депутат і чиновник - 15,5 тис грн, суддя - 30 тис грн. Така "пенсійна реформа" ніколи не буде популярною.
Поул-позишн* Держзембанку
"Влада може запустити схему, відпрацьовану на прикладі "Хлібінвестбуду", але в більших масштабах. Усі лінійні елеватори давно в приватній власності на кіпрській компанії. Те саме може статися і з державними землями".
Павло Розенко: "Наталю Королевську чекає гучна відставка"
Що можна сказати про менеджерські здібності керівника, який об'єднує канцелярію міністерства з управлінням кадрів? Як можна оцінити об'єднання "чорнобильського" департаменту та управління соцзахисту військовослужбовців? Лише як повний абсурд та яскравий непрофесіоналізм.