Німеччину не можна засуджувати за бажання мати сильну валюту і збалансований бюджет, але як найсильніша і найбільш кредитоспроможна країна, вона мимоволі нав'язує свою дефляційну політику решті єврозони.
Джордж Сорос
Джордж Сорос - голова фонду Сороса та Інституту відкритого суспільства.
2 липня 2010, 18:01
Парадокс: якщо кандидат не буде обіцяти виборцям пільг, його не виберуть. Однак пільги - це видаткова частина бюджету. Ось чому не треба звинувачувати тих, хто обіцяв зайнятість і зниження податків, у невиконанні своїх обіцянок.
Андрій Марінченко
Андрій Марінченко, генеральний директор компанії "Каліта-Фінанс Україна"
1 липня 2010, 14:47
В Україні боротьба з інфляцією набула нового забарвлення - стагфляції, тобто одночасно стагнації та інфляції. Зміст цього економічного процесу полягає у зменшенні купівельної спроможності громадян при одночасному зростанні цін.
Марко Олівенський
Марко Олівенський, кандидат економічних наук
30 червня 2010, 13:52
Цей план дозволив би нам допомагати гарним банкам і банкрутувати поганим банкам - і це не варто було б і гроша для платника податків.
Роджер Фармер
Роджер Е. А. Фармер - видатний професор економіки в Каліфорнійскому університеті в Лос-Анджелесі та автор двох книг про поточну кризу світової економіки: "Як працює економіка: впевненість, крах та передбачення, що самі виконуються" і "Очікування, зайнятість та ціни".
29 червня 2010, 18:03
Католицька західна Україна працює у легкій і харчовій галузях. Православні схід і центр зорієнтовані на видобуток корисних копалин і нетехнологічні металургію та хімію. Ісламський Крим зосередився на сільському господарстві.
Євген Нікітін
Євген Нікітін, випускник КПІ
25 червня 2010, 11:13
У супермаркетах Києва ціни зростають, а чисельність покупців зменшується. У провінції подібний процес відчувається ще сильніше. І чим сильніша стагфляція, тим більшим злом вона є для населення. То куди ж іде країна? До цвинтаря?
Марко Олівенський
Марко Олівенський, кандидат економічних наук
24 червня 2010, 12:19
Справжнє число безробітних - 4 мільйони осіб. Ця цифра вражає ще більше, якщо врахувати, що на одну вакансію претендує 78 осіб. Навряд чи влада не знає про це. Вона може довго маніпулювати цифрами, але час розплати все одно настане.
Мирослав Якібчук
Мирослав Якібчук, голова Національного форуму профспілок України
23 червня 2010, 11:06
На покриття дефіциту бюджету Штатам треба залучити 100 мільярдів доларів. Як це зробити? Найпростіший шлях - почати війну, і тоді інвестори самі побіжать купувати казначейські облігації американського уряду.
Олексій В'язовський
Олексій В'язовський, аналітик ФГ "Калита-Фінанс"
22 червня 2010, 11:22
Слово "арешт" звучить грізно. Втім, так лякали підприємців і раніше. Якщо ж ця норма піддаватиметься публічній критиці, то автори Податкового кодексу просто посилатимуться на помилку, за яку розробників державних документів не судять.
Марко Олівенський
Марко Олівенський, кандидат економічних наук
21 червня 2010, 13:53
Десь 250 академіків, тисячі науковців роками отримували з бюджету пристойну зарплату і, використовуючи попередній науковий потенціал, організовували власні "відкати". Я б не хотів, щоб на мене образилися рядові науковці, я сам такий.
Олександр Гнєдаш
Олександр Гнєдаш, аналітик
18 червня 2010, 14:37
Об'єктивність торговців, які є власниками переважної частини free-float українських "блакитних фішок", можна поставити під сумнів. За відсутності чітких критеріїв можлива ситуація, коли біржовий курс буде визначатися голосуванням.
Ігор Когут
Ігор Когут, директор КУА "Фінекс-капітал", член рад УАІБ та АУФТ
17 червня 2010, 11:13
Чому б не запропонувати Греції покинути єврозону? Інакше швидке одужання країни буде неможливим. Єдиний альтернативний спосіб досягти дефляції в реальних умовах - значна дефляція внутрішніх цін в сукупності з різкою рецесією.
Такатоші Іто
Такатоші Іто, професор економіки в Університеті Токіо, колишній заступник міністра фінансів Японії
15 червня 2010, 14:28