Коли Стіґліц каже, що фінансові ринки створили систему, яка нав'язує свої погляди, то це стільки правди, скільки від нього і не чекали. Однак він мовчить про те, що найбільшим фінансовим ринком є фінансовий ринок США, який контролює світ.
Марко Олівенський
Марко Олівенський, кандидат економічних наук
20 липня 2010, 14:01
"Невже ми, держава, яка випускає ракети, не можемо виробляти якісь там зернозбиральні комбайни чи трамваї?" - питали високі державні чини. "Та можемо, але за ціною ракети", - тихо відповідали інженери.
Олександр Гнєдаш
Олександр Гнєдаш, аналітик, кандидат технічних наук
19 липня 2010, 19:02
Ефективність ринку та теорії із завершення його створення можуть допомогти переконати керівників банків, що вони повинні вміло робити "справу Божу", навіть якщо спочатку може здатися, ніби їхні торгові операції - це проста спекуляція.
Адер Тернер
Адер Тернер, голова Управління з фінансових послуг Великобританії, член Палати лордів.
16 липня 2010, 14:48
Урядовці визнали, що розмір прожиткового мінімуму працездатної особи у цінах 2010 року сягає 981 гривні. З цього випливає сумний висновок: сьогодні влада не доплачує щонайменше 112 гривень на кожну мінімальну зарплату.
Мирослав Якібчук
Мирослав Якібчук, голова Національного форуму профспілок України
15 липня 2010, 19:07
І Тігіпко, і Симоненко бояться зачепити справжні інтереси багатих, бо тоді вони опиняться поза політикою і не зможуть використовувати владу для збагачення. Це і є економічна правда.
Марко Олівенський
Марко Олівенський, кандидат економічних наук
14 липня 2010, 13:48
Не дивно, що фінансові ринки пручаються. Їм подобається, як все працює. А чому б і ні? У корумпованих країнах у них є кошти, які допомагають опиратися змінам. На щастя, у громадян Європи і США увірвався терпець.
Джозеф Стіґліц
Джозеф Стіґліц - професор Колумбійського університету, лауреат Нобелівської премії з економіки
13 липня 2010, 18:00
Економіка підтримає будь-який єдиний податок, який буде адмініструватися автоматично. Однак такий підхід податківці не народять. Ці люди не можуть спиляти гілляку, на якій так зручно сидять. А де опозиція? Що вона собі думає?
Олександр Гнєдаш
Олександр Гнєдаш, аналітик
12 липня 2010, 17:54
У разі запровадження в Німеччині марки євро ослабне на 25-40%, а його курс стане нижчим за долар. Для імпортерів країн ЄС, крім Німеччини, це стане ударом, який спричинить розвал ЄС як регіональної економіко-політичної спільноти.
Марко Олівенський
Марко Олівенський, кандидат економічних наук
9 липня 2010, 15:28
Введення євро слід визнати передчасним. Підтверджують це значні коливання курсу і нинішня ситуація, коли на порятунок євро країни-донори змушені виділяти колосальні кошти. Це найсильніший дестабілізуючий фактор світової економіки.
Олександр Русанов
Олександр Русанов, для ЕП
8 липня 2010, 14:32
Пустослів'я лідерів G8 ставить світ на грань катастрофи. У 2009 році лідери "вісімки" обіцяли виділити на боротьбу з голодом 22 мільярди доларів, але цього не зробили. У моїй країні, США, я бачу найбільший розрив між словами і дійсністю.
Джефрі Сакс
Джефрі Сакс, професор економіки, директор Інституту Землі при Колумбійському університеті, радник генерального секретаря ООН
7 липня 2010, 14:33
Комуністи зробили так, що дача увійшла в повсякденне життя широких верств населення, але її престиж був знівельований. За нею закріпилася слава шматочка землі розміром шість соток.
Віталій Бойко
Віталій Бойко, директор компанії UTG, Українська торгова гільдія
6 липня 2010, 18:00
В такому разі кінцева вартість житла в Україні за 25 років буде приблизно у вісім разів більша, ніж його і без того завищена комерційна вартість. А це уже бандитизм, якого ніде у світі немає.
Марко Олівенський
Марко Олівенський, кандидат економічних наук
5 липня 2010, 19:25