Державне замовлення - це не привід грабувати своїх аграріїв. Уряд встановив закупівельну ціну на зерно до Аграрного фонду на рівні 160 доларів за тонну. А щоб з'явилися бажаючі недоотримати 40 доларів за тонну, перекрив експорт.
Сергій Лямець
Сергій Лямець, журналіст
2 листопада 2010, 10:57
За розрахунками демографів, через 50 років такого життя в Україні залишиться 20 мільйонів жителів - чверть українського населення планети. Є два виходи: або змінити владу, або готувати нові кладовища.
Марко Олівенський
Марко Олівенський, кандидат економічних наук
1 листопада 2010, 13:59
Перенесення досвіду з одного національного контексту в інший не буде безболісним. Крім того, він навряд стане головною причиною економічних успіхів. Однак країна не обов'язково має бути великою, щоб стати моделлю для інших.
Джефрі Френкель
Джефрі Френкель, професор Школи державного управління імені Кеннеді при Гарвардському університеті
29 жовтня 2010, 16:54
Поживитися при перевірці фірми - платника єдиного податку податківцю важко, бо тут все прозоро. Тож, платячи більше, ніж підприємства на загальній системі, спрощенці купували відносну незалежність від податкових органів. Уже не зможуть.
Василь Качерай
Василь Качерай, редактор журналу "Фінансова компанія"
29 жовтня 2010, 11:20
Звіт Державного казначейства свідчить, що на 1 жовтня із Стабілізаційного фонду на потреби Мінагрополітики виділено усього 59 мільйонів гривень. Це менше 1% від річного обсягу фінансування!
Олег Ляшко
Олег Ляшко, народний депутат України
28 жовтня 2010, 13:20
Український споживач може стати потужним джерелом інвестицій для українського виробника одягу і взуття. Питання впирається лише в собівартість і якість таких товарів. Тому напрямком реформ є модернізація нашої легкої промисловості.
Сергій Власенко
Сергій Власенко, народний депутат (БЮТ), екс-заступник голови ДПА, член комітету ВР з питань правосуддя
27 жовтня 2010, 18:24
Гривня не встоїть. Чим довше Нацбанк штучно утримуватиме курс, тим різкіше вона обвалиться. Причому власники валютних депозитів і банківська система загалом постраждають ще більше, лише станеться це трохи згодом.
Юрій Глухов
Юрій Глухов, uriy-gluhov.blogspot.com
27 жовтня 2010, 15:38
Наразі існує один шлях - підняття сільського господарства і переробної промисловості. Бюджетні кошти для цього можна отримати за рахунок введення диференційованого податку на вартість основних фондів промислових підприємств.
Марко Олівенський
Марко Олівенський, кандидат економічних наук
26 жовтня 2010, 13:29
Законопроект про валютне регулювання - це легальний механізм для "втечі з корабля" заможної частини еліти і бізнесу у безпечніші "лагуни" при стійкій рекомендації населенню вірити у стабільність рідної гривні.
Сергій Яременко
Сергій Яременко, екс-заступник голови НБУ
25 жовтня 2010, 16:06
Суспільство стає все більш "жорстким": багатії купують собі політичну владу, а бідні кинуті напризволяще. У приватному житті люди вдаються до невгамовного споживання, і на акти колективного співчуття їм бракує часу і грошей.
Джефрі Сакс
Джефрі Сакс - професор економіки, директор Інституту Землі при Колумбійському університеті, радник Генерального секретаря ООН
25 жовтня 2010, 13:23
Стоп, але ж у нас банки "завалені" гривнею, депозитні ставки падають, а люди вперто несуть в установи гроші, незважаючи на трагічний досвід 2008 року. Тоді, до речі, всі кричали: бийте Стельмаха, він населення грабує.
Юрій Шпак
Юрій Шпак, економіст
22 жовтня 2010, 14:15
Для України спад не є невідворотним. Прогнозувати не тенденції, а повороти економіки - у цьому надзадача післякризової економічної науки. Чим раніше за це візьмуться учені, тим легше буде подолати нову кризу.
Володимир Рябошлик
Володимир Рябошлик, економічний експерт БЮТ
22 жовтня 2010, 11:27