"Найкращий спосіб руйнації капіталізму - знищення його системи грошового обігу", - заявляв свого часу Володимир Ленін. Це можна застосувати і до сьогоднішньої світової економіки.
Жан Пізані-Феррі
Жан Пізані-Феррі, директор аналітичного центру "Брейгель", професор економіки, член Ради економічних консультантів при прем'єр-міністрі Франції
27 грудня 2010, 12:16
Вдумайтеся у ці цифри: у країні 2,5 мільйона інвалідів! Скільки з них за новим законом втратять право на пенсію і будуть випрошувати у держави жебрацьку соціальну допомогу?
Наталія Королевська
Наталія Королевська, народний депутат, голова парламентського комітету з промислової і регуляторної політики і підприємництва
24 грудня 2010, 14:41
Днями зустрічалася з естонським колегою, який у властивій йому саркастичній манері сформулював сподівання, пов'язані з європейською інтеграцією його країни: "Після вступу в ЄС кожен естонець вечорами тужить за варенням з ревеню".
Ольга Івахно
Ольга Івахно, політолог
23 грудня 2010, 13:27
У Данилишина - своя камера, свій унітаз і своя раковина. Має ліжко, табуретку. Йому дозволено мати чистий папір і ручку. Тюремний регламент не дозволяє жодної техніки, навіть радіоприймача на батареях. Тюрма навіть у ЄС є тюрмою.
Надія Князев
Надія Князев, викладач Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій, член Національної спілки журналістів
22 грудня 2010, 18:49
Радо Новий рік зустрічатимуть двірники столиці: мерія пообіцяла їм підвищену зарплату - значно більшу, ніж у докторів наук. І це правильно, бо у смітті жити важко, а без науки - скільки завгодно, що з успіхом демонструє влада.
Марко Олівенський
Марко Олівенський, кандидат економічних наук
21 грудня 2010, 17:23
Тепер, після ліквідації Держкомпідприємництва, раджу власникам компаній починати свій робочий день з перегляду реєстру, щоб переконатися, що ви все ще господарі на своїх підприємствах.
Олександра Кужель
Олександра Кужель, екс-голова Держкомпідприємництва
17 грудня 2010, 18:18
Зарозумілі професіонали не винесли жодних уроків з кризи. Стало лише гірше. Уряди, отримавши мандат приручити фінансові ринки, створили багато шуму і люті, але мало перетворень.
Жан Пізані-Феррі
Жан Пізані-Феррі, директор аналітичного центру "Брейгель", професор економіки, член Ради економічного аналізу при прем'єр-міністрі Франції
17 грудня 2010, 12:31
Треба визнати: держава не зможе довго дотувати теплову генерацію і вугільну промисловість, а бізнес двічі подумає, чи вкладати кошти у нереформований сектор з непередбачуваною політикою. Це неминуче призведе до зниження попиту на вугілля.
Ігор Богатирьов
Ігор Богатирьов, генеральний директор державного підприємства "Регіональні електричні мережі". Стаття написана у співавторстві з Ільдаром Ґазізулліним, старшим економістом Міжнародного центру перспективних досліджень
16 грудня 2010, 11:11
За 19 років чисельність апарату держуправління виросла у 6 разів, а реальне безробіття сягнуло 10%, масове скорочення чиновників - це подія державного масштабу.
Марко Олівенський
Марко Олівенський, кандидат економічний наук
15 грудня 2010, 15:36
Так і хочеться звернутися до президента, який, за чинною Конституцією, може створити такий регуляторний орган: поверніть "дисидента у владі", бо тільки це дозволить подолати свавілля бюрократії і дати шанс для розвитку.
Ксенія Ляпіна
Ксенія Ляпіна, народний депутат, фракція НУНС
14 грудня 2010, 18:25
Для збереження паритету потрібно було б протягом 2010 року девальвувати гривню на 6-7%, а не тримати фіксований курс, як це робив Нацбанк. Ще більшим розрив між показниками інфляції в Україні та США був у більшості з років останнього десятиліття.
Юрій Глухов
Юрій Глухов, uriy-gluhov.blogspot.com
13 грудня 2010, 17:41
Україна, сліпо прийнявши хрест попиту і пропозиції на робочу силу, і залишивши поза увагою ідеологію визначення зарплатні "шляхом суперечок і торгу", отримала небачені перекоси у розподілі доходу на користь капіталу.
Володимир Рябошлик
Володимир Рябошлик, економічний експерт БЮТ
10 грудня 2010, 14:13