Колонки

Десята сесія ВР VI скликання: Топ-7 найважливіших законопроектів
Цікавим, на мій погляд, є законопроект, який передбачає передачу права користування на надра іншим особам (за згодою компетентного органу). Це створить своєрідний ринок, на якому будуть пропозиції від осіб, які не можуть вести видобуток або втратили інтерес до цього виду діяльності (рос.)
Електоральний зомбі-апокаліпсис
Якщо ви мені скажете, що ці люди не голосують і, взагалі, насилу можуть вважатися громадянами, то я просто запитаю: "А хто їх намагався туди привести?" До недавніх пір їх ніхто на виборах бачити і не бажав. У них є позиція, ось тільки одна проблема. Для них похід на виборчу дільницю схожий на відвідування торгово-розважального центру (рос.)
Відповідальність за порушення вимог законодавства в сфері захисту персональних даних
Незважаючи на те, що "вилка" санкцій є достатньо широкою, але у визначенні протиправність дій у більшості випадків насамперед пов’язується з фактом конкретних порушень прав конкретного громадянина.
"Європейські" цінності
Справа ex.ua за останні пару днів стало чимось на зразок символу боротьби "просунутих" громадян за свої права. Користувачі завили: влада посміла посягнути на святе - на піратський контент. (Рос.)
Дідусь з татуюванням дракона
Одночасно з вилученням частини серверів ex.ua, у "Волі" почалися перебої з подачею даних. Цілі райони вечорами перебирали поклади болванок і навіть книг, сумно зачищали закладки в браузерах і згадували про часи, коли інтернету не було в кожному шлангу. Спроби додзвонитися на службу підтримки викликали лише істеричний сміх, сповнений гіркоти (рос.)
Кабмін пропонує не попереджати про перевірки
Не може підприємець постійно жити в очікуванні перевірок. Він не може працювати з розумінням того, що його роботу у будь-який момент може паралізувати планова, не кажучи вже про позапланову, перевірка.
Конституційний суд не "узаконив" цензуру
Цей матеріал стане у нагоді журналістам, які проводять вивчення діяльності чиновників та членів їх сімей. Юрист наводить юридичні підстави для проведення таких розслідувань. Ми навмисно зберегли текст оригіналу.
Приймаємо питання до Сергія Мавроді
Власник "МММ-2011" Сергій Мавроді погодився дати інтерв'ю "Економічній правді". Приймаємо питання.
Чужих не брати
Умови приватизації в країні такі, що прoстіше та дешевше одразу назвати покупця, ніж проводити аукціон (Рос.)
Уряд "жжот"
Зменшити споживання дорогого газу, через який Україна перебуває в постійній політичній залежності від Кремля, на українське дешеве вугілля – це не лише правильно, а настільки очевидно, що постає закономірне питання: "А чим ці "дєятєлі" займалися раніше?"
Рік відкладених "реформ"
Події минулого року свідчать про те, що парламент знайшов "реформаторський компроміс" - він продовжує приймати закони про реформи і відкладає на майбутнє їх введення в дію (Рос.)
Говорить Пхеньян
Кім Чен Ір, ледь прийшовши до влади в 1994 році, спробував почати в КНДР економічні реформи за прикладом і моделі Китаю. Ця спроба виявилася невдалою: замість очікуваних поліпшень Пхеньян отримав загрозу повного розбалансування господарського механізму, і був змушений дати задній хід. Тим не менш, Кім Чен Ір, очевидно, не розлучився з думкою про те, що "щось треба робити", і де-факто заповідав реформи синові.