ІА "УКРАЇНА КОМУНАЛЬНА"

Навіщо і як змінюються комунальні тарифи
Уряд пообіцяв вивести тарифи на послуги ЖКГ для населення на рівень окупності вже до кінця 2012 року, зрівняти їх вартість у всіх регіонах, і ввести єдину методику їхнього розрахунку. Влада сподівається, що це дозволить їм отримати кошти кредиту Міжнародного валютного фонду та позбутися проблеми боргового навантаження комунальних підприємств. Однак експерти сумніваються в тому, що очікуване підвищення цін на теплову та електричну енергію, газ і водопостачання для українців будуть мати саме економічне обґрунтування.
How much is the rent, або Квартплата по-київски
Чи всім відомо, за що ми платимо, отримуючи щомісяця квитанцію із сумою по квартплаті і пунктом в ній «Послуги за утримання будинків та прибудинкових територій»? Що входить до списку цих послуг і скільки кожна з них коштує? Отримати відповідь на ці питання можна в ЖЕКу, на балансі якого знаходиться конкретний будинок – дана інформація повинна бути відкрита для всіх. Дуже радимо так і зробити, адже іноді виявляється, що платимо ми за ті послуги, які за фактом не отримуємо.
«Відлистайте» на утилізацію, або по чому дарунки осені
Незабаром на українців чекає новий тариф – на утилізацію сміття. Такий прогноз роблять в Державному агентстві з інвестицій та управління національними проектами України.
«Київенерго» та «Західенерго» - українське ноу-хау
У житті держави, побудованої за принципами сучасної економіки, є галузі, підприємства в яких завжди будуть природними монополістами, іншими словами, в цих сферах просто не може існувати конкуренції. Це стосується електро-, тепло-, водо-, газопостачання та водовідведення, оскільки діяльність цих інститутів стосується життя кожного громадянина держави. Ці галузі найбільш важливі для життєзабезпечення. Саме кожна з них, як висловлюються математики, є необхідною, але недостатньою умовою.
Куди докотиться столична міська електричка?
4 жовтня у Києві розпочала роботу міська кільцева електричка, що позиціонується як легкий метрополітен. Безумовно, це важлива подія для столиці. Електричка частково розвантажить метро (утворивши сім пересадочних вузлів) та автомобільні мостові переходи через Дніпро (прийнявши частину пасажиропотоку на залізничні мости). Та чи стане цей вид транспорту дійсно ефективною альтернативою метрополітену, чи його спіткає доля човникової електрички Городня – Петрівка?
Суперечливі запитання на адресу Нацрегулятора
За кілька місяців своєї діяльності Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, породила на свою адресу масу запитань. Напевне, авторами більшості цих запитань є представники комунальних підприємств, тобто ліцензіати. Два перші засідання Нацрегулятора підтвердили невтішні прогнози: ця зима «заморозить» роботу Комісії в напрямку затвердження нових тарифів, принаймні на тепло.
Малоквартирні будинки не повинні відмовлятися від створення ОСББ
Як організувати ОСББ в будинку з невеликою кількістю квартир? Це питання особливо актуальне для міст, де малоквартирні будинки складають великий відсоток міської забудови.
Святу Софію в спокої не полишають
На сесію Київради 06 жовтня 2011 року всупереч рішенню Київради про мораторій на будівництво в історичних зонах вдруге винесене питання про виділення 0,07 га землі під стінами Софії Київської – вул.Золотоворітська, 11 – для будівництва готельного комплексу з паркінгом. Свою думку про це висловив депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» у Київраді, голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.
Комунальники більше не захочуть судитися
1 листопада 2011 року – deadline для судово-позовної роботи комунальних підприємств.
Схоже на те, що український уряд та Верховна Рада України у пошуку джерел поповнення державного бюджету України, який тріщить по швах, знову шукає чорну кішку в чорній кімнаті. Замість того, щоб поступово детінізувати українську економіку, змушувати платити чесні податки вітчизняних товстосумів, уряд та законодавці нічого кращого не знайшли, як знову збільшити надходження до бюджету за допомогою гаманців пересічних громадян та за рахунок підприємств, які працюють легально та сплачують всі податки.
Вінницький феномен, або розбудова від Гройсмана…
Цього року Вінниця привернула до себе увагу резонансним відкриттям одного з найбільших фонтанів Європи, перемогою в конкурсі на кращий благоустрій, а також інтернет-іноваціями в сфері ЖКГ. За 5 років роботи Вінницький голова і за сумісництвом наймолодший мер обласного центру Володимир Гройсман довів, що брак багаторічного досвіду – не завада успішній діяльності.
Дніпропетровськ поспішав за комфортом... не в тому напрямку
До редакції ІА «Україна Комунальна» надійшов лист від жителів Дніпропетровська, в якому говориться, що в місті далеко не все так райдужно, як звітує місцева влада. Пропонуємо до уваги наших читачів цей лист:
«Цей матеріал дуже вже в тему до вашої публікації «Дніпропетровська область женеться за комфортом». Усе про ту ж наболілу тему доріг і провалів автомобілів й будинків з вини комунальників. У стилі прислів'я «Поки грім не вдарить, мужик не перехреститься».
До зими готові!.. Але лише на папері
Правду кажуть: більша частина айсберга знаходиться під водою, а на поверхні ми бачимо лише його верхівку. Нажаль, так можна говорити і про сутність багатьох речей – як, наприклад, дійсна ситуація з підготовкою житлових багатоквартирних будинків до опалювального періоду.
Мета підготовки будинку до опалювального періоду до неможливого проста: потрібно забезпечити справність технічного обладнання будинку, перевірити дотримання усіх санітарних вимог – інакше тепло просто не буде доходити до мешканців.
Чи є у влади моральне право щось вимагати від громадян? (Відповідь Михайлу Добкіну)
Влада Харківської області має намір заборонити боржникам за житлово-комунальні послуги виїзд за територію України.
У цьому зв'язку хотілося б закликати: перш, ніж застосовувати дуже жорсткі санкції до боржників, держава і муніципальна влада, зокрема, повинні самі відзвітувати перед населенням: а чи все вони зробили для того, щоб мати моральне право щось вимагати.
Бюджет-2012 - свідоме знищення місцевого самоврядування
На такі висновки наштовхує аналіз проекту Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік» в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.
Так, в законопроекті передбачено нищівний дефіцит фінансових ресурсів місцевих бюджетів - 32,1 млрд грн За всіма галузями соціально-культурної сфери потреби забезпечуються лише від 40 до 80 % залежно від галузі.
Броунівський рух опалювального сезону 2011-20012
Початок опалювального сезону завжди був схожий на броунівський рух. І від цього носив характер загальнонаціонального неврозу. Як насправді починається опалювальний сезон щороку в Україні і які сюрпризи очікують громадян цьогоріч?