Білорусь вперше обійшла РФ у поставках зрідженого газу в Україну
У травні в Україну було імпортовано на 51% менше скрапленого газу з Росії, ніж роком раніше, і на 46% менше, ніж у квітні.
Про це повідомляє OilNews, посилаючись на дані дослідження Консалтингової групи А-95.
Зниження російських поставок експерти пов'язують з новим порядком експорту ЗВГ з Росії. З 1 травня 2017 року експорт в Україну повинен проходити обов'язкове узгодження з Федеральною службою з технічного та експортного контролю РФ. На даний момент точно відомо, що такий дозвіл отримав експортер газу Роснєфті в Україні компанія Proton Energy Group S.A. На її рахунку поставка в травні 26,2 тис. тонн ЗВГ в Україні.
Решта російських обсягів припадають на Лукойл, Сибур і Газпром. За даними трейдерів, ці експортери довантажували квітневі обсяги.
Експерти також звертають увагу на відсутність поставок від компаній Сергія Курченка, які, нібито, також отримали дозвіл ФСТЕК.
Падіння російських поставок було компенсовано зростанням імпорту з Білорусі. У травні 2017 року з цього напрямку надійшло 50,1 тис. тонн газу, що майже вдвічі більше, ніж у квітні і на 74% більше, ніж в травні 2016 року.
Білорусь вперше за роки спостережень обійшла РФ за обсягами поставок газу в Україну.
Залізничний імпорт йшов з трьох основних джерел: Білоруського ГПЗ (Річиця), Мозирського НПЗ і з ГНС "Трансекспедиція" в Вітебську. У тому числі автомобільним транспортом з РБ ввезли 11,7 тис. Т скрапленого газу, основний обсяг якого припав на відвантаження Білорусьнафта.
"Результатом нового порядку експорту газу з Росії стало не тільки посилення білоруських постачальників, але і зниження котирувань в Бресті внаслідок надлишку пропозиції з Росії. Це спровокувало падіння оптових цін в Україні, яке вже докотилося до автозаправних станцій", - заявив експерт А-95 Артем Куюн.
Нагадаємо, на початку червня повідомлялося, що СБУ викрила більшість імпортерів паливно-мастильних матеріалів і скрапленого газу в масштабних фінансових махінаціях.
У кримінальному провадженні, в рамках якого СБУ заблокувала рахунки і ресурси ряду імпортерів зрідженого газу, бере участь 31 юридична особа, в тому числі п'ять імпортерів ЗВГ і два експедитора.
Читайте також: Спроба номер два: що СБУ шукала у імпортерів зрідженого газу