OVERTIME: ГОЛОВНІ ПОДІЇ ДНЯ
Обшуки і арешти, зростання цін, новий бюджет і дотації аграріям - головне за 8 лютого.
Про обшуки та арешти. Зранку, 8 лютого, співробітники Служби безпеки України та Генеральної прокуратури проводять обшуки в офісах ПАТ "Укргазвидобування", що знаходяться в Києві та Полтаві.
За версією СБУ, чиновники головного офісу Укргазвидобування та регіональних філій товариства за змовою с комерційними структурами організували механізм розкрадання грошей компанії через надання охоронних послуг.
Також сьогодні прокуратура наклала арешт на 4 річкові судна на території Ренійського морського торговельного порту, які за злочинною "схемою Курченка" мали використовувати для вивезення нафтопродуктів за кордон.
А хтось сьогодні, навпаки, з під арешту звільнився. Директор департаменту Нацбанку Сергій Шацький, якого раніше звинуватили в отриманні хабаря, 6 лютого був звільнений з-під варти під заставу в 800 тисяч гривень згідно постанови Печерського районного суду Києва.
Про ріст цін. Ціни на споживчому ринку в січні 2017 року порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,1%, із січнем 2016 року – на 12,6%.
Про новий бюджет. Кабінет міністрів схвалив оновлену концепцію управління державними фінансами, що передбачає запровадження середньострокового бюджетного планування строком на три і більше років.
Про пом’якшення від НБУ. Національний банк України пом’якшив вимоги щодо купівлі банками іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку. З 0,1% до 0,5% від розміру регулятивного капіталу банку.
Про дотації аграріям. Кабінет міністрів затвердив порядок розподілу дотацій в розмірі 4 млрд грн для сільгосптоваровиробників на 2017 рік. 2 мільярди піде птахівникам.
Про падіння перевалки вантажів. У 2016 році обсяги перевалки в українських портах продовжили знижуватися наростаючими темпами - було зафіксовано найсильніше зниження за останні 4 роки, що становило -8,6% щодо 2015 року.
Про курс гривні. Національний банк зміцнив офіційний курс гривні на 9 лютого на 12 копійок до 26,91 за долар.
Тексти дня:
"Що відбувається з банками: 5 головних трендів".
Українцям слід звикати, що ставки за депозитами у гривні в надійних банках ледь покриватимуть інфляцію і девальвацію. Принаймні за цієї влади гривня залишатиметься поганим інструментом накопичення грошей.
"Анулювання облігацій Приватбанку дорого коштуватиме Україні".
Недбалість у виконанні судових рішень з боку української влади дозволить інвесторам конфіскувати активи Приватбанку та активи держави Україна в більшості західних країн.
"Реформи або дефолт? Залишилося два роки".
Влада провела низку реформ, але їх виявилося недостатньо для повернення довіри приватних інвесторів. Без їх грошей буде складно розрахуватися з боргами і вийти на рівень сталого розвитку. Яких реформ бракує країні?