Українська правда

Блокада Донбасу: у Ахметова заявили про гуманітарну катастрофу

16 лютого 2017, 16:31

Холдинг "Метінвест" і корпорація "Індустріальний союз Донбасу" негативно ставляться до блокування залізниці на кордоні розмежування в зоні АТО, а також до можливої "націоналізації" їх підприємств з боку окремих районів Донецької та Луганської областей.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в "Метінвесті" і ІСД в четвер, в разі зупинок підприємств це спричинить за собою гуманітарну катастрофу.

Зокрема, в групі "Метінвест" відзначають, що на тимчасово непідконтрольній території знаходиться ряд підприємств групи, серед яких - вугільне об'єднання "Краснодонвугілля", Єнакіївський металургійний завод, Макіївський металургійний завод, "Комсомольське рудоуправління" і Харцизький трубний завод.

"Юридично всі вони були перереєстровані в містах, підконтрольних Україні, - Сєвєродонецьку і Маріуполі", - заявили в компанії.

"Це означає, що всі ці підприємства в своїй діяльності керуються законодавством України, отримують всі необхідні ліцензії в Україні та платять податки, збори та інші обов'язкові платежі до державного бюджету України, а також приносять валюту в країну за рахунок своєї експортної виручки", - підкреслюють в "Метінвесті".

При цьому констатується, що "ДНР" та "ЛНР" не визнані в жодній країні світу, з якими група веде торговельну діяльність.

"Націоналізація" або перереєстрація підприємств в юрисдикції "ДНР/ЛНР" призведе до повного припинення експорту їх продукції. Крім того, вони не зможуть продовжувати свою подальшу роботу без кваліфікованого менеджменту та персоналу. Ці дії неминуче призведуть до зупинки підприємств і їх подальшого закриття ", - відзначають в "Метінвесті".

Також констатується, що тільки на зазначених підприємствах звільнень зазнають майже 20 тисяч осіб.

За цим неминуче підуть звільнення людей і на підприємствах суміжних галузей - енергетики, транспорту, машинобудування - а також підрядних організацій, що призведе до соціального вибуху.

Як відомо, 25 січня люди, які називають себе ветеранами АТО, а також народні депутати почали блокувати залізницю між станціями Світланове та Шипілове. Поліція відкрила провадження за цим фактом.

Згодом особи у камуфляжному одязі захопили ще одну ділянку залізниці на Луганщині. Вони аргументують це боротьбою з контрабандою і вимагають припинити торгівлю з окупантами на сході України.

За даними уряду, 10 лютого було припинено всі поставки антрациту з тимчасово неконтрольованих територій для роботи ТЕС України.

12 лютого прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що блокування поставок вугілля з непідконтрольних Україні територій Донбасу може спричинити зупинки і відключення у сфері електро- і теплопостачання по всій території країни.

15 лютого Кабмін фактично ввів надзвичайний стан в енергетиці через блокування поставок антрацитового вугілля з території ОРДЛО.

Донбас Ахметов