НБУ заявляє про задовільну ліквідність "ПриватБанку"
Національний банк України заявляє про задовільну ліквідність найбільшого в Україні "ПриватБанку".
Про це йдеться у повідомленні регулятора.
"Приватбанк є одним із трьох системно важливих для фінансової системи і найбільшим ощадним банком країни. Він обслуговує значну кількість пенсіонерів, великий, малий і середній бізнес, зарплатні проекти, успішно розвиває платіжні системи і є провідним інноваційним банком", - повідомляє прес-служба.
Згідно з повідомленням, у 2014 році Приватбанк пройшов стрес-тестування та виконав всі необхідні умови для подальшої роботи. За результатами цієї діагностики капітал банку збільшено на 8,2 млрд гривень.
Як наголошується, Приватбанк погодив з Національним банком план рекапіталізації, який розрахований на три роки, і активно працює над його реалізацією.
"Це комплексна програма, яка включає реструктуризацію кредитів, наданих НБУ, покращення якості кредитного портфеля, в тому числі і за рахунок прийняття додаткового забезпечення за кредитами, збільшення капіталу банку як за рахунок додаткових внесків акціонерів, так і за рахунок конвертації субординованого боргу в капітал 1 рівня, приведення пруденційних показників банку до нормативного значення", - повідомляє НБУ.
"Нацбанк здійснює постійний моніторинг діяльності банку в цілому та контроль за виконанням програми ре капіталізації зокрема. Стан ліквідності банку задовільний, на сьогодні Приватбанк має найбільший по системі залишок коштів у касах і банкоматах - близько 9 млрд гривень, на коррахунку - близько 2,3 млрд гривень", - повідомляє прес-служба.
Раніше міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що у "Приватбанку" існують системні проблеми.
Як відомо, прибуток "ПриватБанку" в січні-березні 2016 року становив211 млн грн, тоді як за відповідний період 2015 року його прибуток становив 6 млн грн.
Станом на 1 січня 2016 року його найбільшими акціонерами є Геннадій Боголюбов (пряма участь- 33,2525%, опосередкована - 8,3346%) і Ігор Коломойський (пряма участь -41,6572%, опосередкована - 8,3346%).
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"