Фонд держмайна хоче внести до списку приватизації "Турбоатом" та ЗТМК
Фонд держмайна пропонує Кабміну включити в 2016 році 20 об'єктів держвласності до списку приватизації, зокрема "Турбоатом" та "Запорізький титано-магнієвий комбінат".
Про це йдеться у повідомленні ФДМУ.
Як зазначається, на доручення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка Фонд держмайна розробив проект постанови "Про внесення змін у додатки 1 і 2 до постанови Кабміну від 12 травня 2015 року №271".
Згідно із проектом постанови, Фонд пропонує внести до переліку 20 об’єктів, які перебувають в управлінні Фонду і стосовно яких на сьогодні усунено або усуваються причини, що перешкоджали виставленню їх на продаж.
Зокрема, до списку внесено ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" та ПАТ "Турбоатом".
Крім того, водночас даним документом Фонд пропонує виключити із приватизаційного списку 75 об’єктів:
- 10 з яких знаходяться в управлінні Фонду, але перебувають в зоні проведення АТО;
- 17 об’єктів, підпорядкованих МінАПК;
- 17об’єктів, підпорядкованих Мінекономрозвитку;
- 22 інші об’єкти, приватизація яких також неможлива через незадовільний стан;
- 9 об’єктів на сьогодні вже приватизовані.
Також фонд пропонує додати 29 об'єктів до списку об'єктів, що підлягають продажу після виключення їх з категорії підприємств, що не підлягають приватизації.
Зокрема, ФДМУ пропонує приватизувати найбільшого виробника лікеро-горілчаної та спиртової продукції в Україні "Укрспирт", "Науково-виробниче підприємство "Більшовик", "Авіакомпанію "Одеські авіалінії".
Нагадаємо, "Турбоатом" - єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій.
Державі наразі належить 75,22% акцій компанії, а великим міноритарним власником (15,34%) є кіпрська Linfot Limited, пов'язана з підприємцем Костянтином Григоришиним.
Як відомо, ЗТМК - єдиний в Україні та Європі виробник металевого губчастого титану. Держава володіє контрольним пакетом ТОВ "ЗТМК", структури Group DF Фірташа 49% акцій.
"Об'єднана гірничо-хімічна компанія" створена Мінпромполітики в 2009 році. У неї входять Вільногірський ГМК та Іршанський ГЗК.
Нагадаємо, що директором "ЗТМК" з 2010 року є Володимир Сивак, який протягом декількох років до призначення обіймав посаду комерційного директора ВАТ "Кримський содовий завод", підконтрольного структурам Дмитра Фірташа.
Економічна правда