Запровадження ЗВТ між Україною та ЄС не вплине на механізм дії квот - Павленко
Квоти, надані на 2015 рік Євросоюзом Україні, по деяким позиціями аграрної продукції майже вичерпані.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр Мінагпропроду Олексій Павленко.
За його словами, станом на кінець грудня 2015 року повністю вичерпано річні квоти на мед, ячмінну крупу та борошно, оброблене зерно, зернові злаки, оброблені томати, виноградний та яблучний сік, овес.
"Також використана річна квота на кукурудзу та пшеницю, 3 квартальні основні квоти на м`ясо птиці по 4 тис. тонн та майже вичерпані квоти по ячменю (194,2 тис. тонн з 250 тис. тонн)", - написав міністр.
Водночас, за його словами, по багатьом позиціям квоти навіть не використовувалися.
"У переліку незаповнених квот - баранина, і цукрові сиропи, крохмаль, висівки, гриби, цукрова кукурудза, часник, продукція з обробленого молока та масла. Це ті категорії товарів, на які немає конкуренції серед українських виробників і ми переконливо рекомендуємо вітчизняним аграрним підприємствам обміркувати можливості виробництва вказаної продукції, квоти на яку продовжують лишатися незаповненими", - зазначив Павленко.
За словами міністра, як і раніше, використання тарифних квот відбуватиметься за двома алгоритмами.
Для переважної більшості товарів квоти надаватимуться за принципом "живої черги" (перший прийшов, перший отримав). Для обмеженого переліку товарів імпортер з ЄС має отримати ліцензії у відповідних органах Євросоюзу.
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"