Кабмін затвердив приватизацію понад 300 об'єктів
Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2015 році.
Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів № 271 від 12 травня 2015 року.
Фонду державного майна доручено забезпечити виставлення на продаж об’єктів, із застосуванням як основного способу продажу - конкурсу з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону без встановлення обмежень для допуску учасників, крім випадків, передбачених законодавством, та з урахуванням встановлених санкцій.
"Міністерству економічного розвитку і торгівлі та Фонду держмайна у випадках, передбачених законодавством, та із залученням в установленому порядку радників забезпечити проведення спеціальних зустрічей з інвесторами щодо об’єктів, включених до списку приватизації", - йдеться у постанові.
"Уповноваженим органам управління державним майном у разі потреби здійснити передприватизаційну підготовку об’єктів державної власності, які підлягають підготовці до продажу, та передати їх в установленому порядку Фондові державного майна", - зазначається у документі.
За пропозиціями уповноважених органів управління до переліку державного майна, що підлягає приватизації, було включено понад 300 об'єктів.
Зокрема, в добувній промисловості серед них фігурує: державний концерн "Укрторф", відокремлений підрозділ Шахтоуправління "Нововолинське" ДП "Волиньвугілля", Шахта "Південнодонбаська №3 ім. Сургая", Шахта "Дмитрова" ДП "Красноармійськвугілля", Шахта "Центральна" ДП "Красноармійськвугілля", відокремлені підрозділи ДП "Львіввугілля" та інші.
Також в списку є пакет акцій 16,5% Шахти ім. Засядька, та 50,5% ТОВ "Керамнадра".
В енергетичній галузі це: "Центренерго" – 78% акцій, , "Донбасенерго" – 25%, Херсонська ТЕЦ, Одеська ТЕЦ, Миколаївська ТЕЦ та пакети акцій обленерго.
В нафтогазовій галузі – пакети акцій міськгазів.
В сільськогосподарській галузі – ДП "Конярство України" (близько 40 тисяч га землі), Яготинський цукровий завод, ДП "Чутове" та інші.
В транспортній галузі: Гайворонський тепловозремонтний завод, Івано-Франківський локомотивремонтний завод, ТОВ "Торговий флот Донбасу", Авіакомпанія "Горлиця", авіаційне підприємство "Універсал Авіа".
В будівельній галузі: ПАТ "Дніпрометробуд".
В хімічній промисловості: Сумихімпром, Одеський припортовий завод, АК "Свема".
Також в списку фігурує ПАТ "Президент Готель", ПАТ "Атомпрофоздоровниця", ПАТ "Укрнафтопродукт".
В тому числі в цьому списку фігурують підприємства, які були виключені із переліку об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації.
Зокрема, йдеться про 13 портів, ПАТ "Українське Дунайське Пароплавство", українська будівельна корпорація "Укрбуд" та інші.
З повним списком об'єктів, що підлягають приватизації у 2015 році можна ознайомитися за посиланням.
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"