Україна витрачає в 70 разів більше на субсидії, ніж на енергозбереження
Кошти обсягом 24,5 мільярда гривень, що передбачені в бюджеті для компенсації тарифів на енергоносії, можна використати ефективніше.
Такої думки дотримується керівник проектів ЄК "Угода мерів в Молдові, Білорусії та Україні" Святослав Павлюк.
"Взяв калькулятор і співставив недавно анонсований бюджет щодо компенсації населенню 40% по кредиту на матеріали утеплення будинків з бюджетом субсидій за енергоносії на цей рік", - написав він на своїй сторінці в FB.
Павлюк нагадав, що на програми енергозбереження цього року виділено 343 млн гривень. Водночас, на субсидії за енергоносії, як відомо, у 2014 році передбачається виділити 24,5 млрд гривень.
Також експерт наголосив, що 343 млн гривень - це гроші, виділені Україні Євросоюзом, а 24,5 млрд гривень - це гроші платників податків.
"Якщо перерахувати це в щоденний показник, отримаємо 66 мільйонів гривень - щодня. Тижневі субсидії населення по енергоресурсах - це річний бюджет, виділений на енергозбереження країни", - наголосив він.
"Уряд зробив перший крок, прийнявши маленьку, фрагментарну програму підтримки утеплення, але ми мусимо використовувати гроші субсидій ефективніше. Ті суми краще дати сім'ям на утеплення - одноразово, на покриття відсотків, на покриття частки кредиту, на будь-що, що скорочує споживання і підтримуватиме економію", - вважає Павлюк.
За його словами, уряд зараз виконує забаганки населення.
"Якщо населення і фахівці будуть вимагати субсидій, а не реальних механізмів стимулювання скорочення споживання, то уряд дасть субсидії. Це значно простіше. Але давайте говорити про правильний порядок денний", - підкреслив Павлюк.