Кримські аграрії скаржаться на збитки і згортають бізнес
Через відсутність води в Північно-Кримському каналі, втрату ринку збуту продукції, а також подорожчання видаткових матеріалів аграрії Джанкойського району зазнають збитків.
Про це кореспонденту "Крим.Реалії" розповіли місцеві жителі.
За їх словами, проблеми у аграрного сектора почалися практично відразу після анексії Криму Росією.
"Спочатку перестала подаватися вода в Північно-Кримський канал, через що 70% наших місцевих аграріїв були змушені закривати свій бізнес, а інші 30% - це ті, у кого була можливість пробити свердловини. Але і це стало задоволенням не з дешевих. Не всі змогли пробити свердловину", - розповів житель Джанкойського району Арсен.
Крім проблем з водою у кримських аграріїв також почалися труднощі з ринком збуту своєї продукції.
"Раніше 90% нашої продукції ми продавали на материковій Україні, тепер же, з кожним днем вивозити її стає все складніше і складніше. А возити, в Росію майже нереально. Спочатку потрібно добами вистояти на поромній переправі, та й в тому ж Краснодарському краї своїх овочів і фруктів у них достатньо. Ось і виходить, що ми зараз продаємо свій товар тільки в Криму", - скаржиться місцевий аграрій Серан.
Крім того, за словами представників аграрного бізнесу, цього року вдвічі - втричі подорожчала закупівля насіння, добрив і сумішей.
Раніше влада Херсонської області повідомила, що готові продавати в анексуваний Крим воду за світовими цінами, мінімальна з яких - 1 євро за 1 кубометр води.
85% потреб Криму в прісній воді забезпечували через Північно-кримський канал. В основному вода йшла на потреби сільського господарства.
Після анексії Криму подача води по цьому каналу на півострів була повністю припинена.