RWE не захотіла відмовлятися від України заради знижок "Газпрому"
Одному з найбільших європейських газових трейдерів - RWE - не вдалося домовитися з "Газпромом" про зниження цін на газ.
Про це пише "Комерсант-Україна".
Як повідомляється, переговори "Газпрому" з RWE тривали більше року. Як і інші західноєвропейські імпортери російського газу, в тому числі концерн E.Оn, німецька компанія вже кілька років зазнає серйозних збитків через падіння цін на газ, викликаного "сланцевої революцією".
Трубопровідний газ з Росії, ціна якого за традицією прив'язаний до нафти, куштує, як правило, набагато дорожче, ніж продаваний за спотовими цінами скраплений газ, якого останнім часом все більше надходить на європейський ринок, пише видання.
У результаті імпортери платять "Газпрому" за постачання більше, ніж в кінцевому рахунку отримують від своїх оптових клієнтів, що орієнтуються на спотові котирування. Тому вони вимагають від російського партнера повернути їм цю різницю.
У випадку з RWE йдеться про період з весни 2010 року. Концерну E.On вдалося домогтися грошових виплат у позасудовому порядку.
Як повідомили в компанії "Газпромекспорт", переговори з RWE сьогодні дійсно припинені.
"Це не означає, що ми не можемо відновити їх, коли будемо вважати за необхідне", - повідомили в компанії.
Джерело в московському представництві RWE уточнило, що "Газпром" був готовий піти на певні поступки, зокрема покрити збитки німецької компанії, але у відповідь вимагав відмовитися від реекспорту його газу в Україну і не переглядати глобальний договір з компанією.
Тим часом у RWE наполягали не тільки на компенсації, але і на внесення структурних змін у чинні довгострокові контракти. Мета поправок - більш широке використання в майбутньому спотових цін і істотне зниження впливу нафтових котирувань на ціноутворення.
Як відомо, RWE грає ключову роль у стратегії Києва щодо зниження залежності від російського газу.
Нагадаємо, в листопаді 2012 року компанія стала продавати Україні російський газ, який отримувала по українській газотранспортній системі. Поставки здійснюються з Польщі та Угорщини за ціною 390 доларів за тисячу кубометрів. Російський газ для України коштує 430 доларів за тисячу кубометрів.