ЄС рекомендує заборонити приватні інвестиції в держшахти
Група експертів проекту TACIS "Програма підтримки вугільного сектору" рекомендують Кабінету міністрів не дозволяти внесення приватних інвестицій у державні вуглевидобувні підприємства до їх приватизації.
Про це сказано в презентації проекту підсумкового документа - генерального плану - "Програми підтримки вугільного сектору", текст якого мають "Українські новини".
Експерти рекомендують уряду залучити для здійснення приватизації міжнародні банки й великі консультаційні організації, а також установити з донорами контакти для залучення необхідного фінансування.
Крім того, вони вважають, що перед приватизацією необхідно відокремити від шахт неключові активи - місцеву інфраструктуру водопостачання, централізованого опалення, об'єкти культурного призначення тощо, а також створити юридично незалежні вугільні компанії.
Крім того, експерти констатують необхідність списання боргів перед держшахтами у разі їх наявності.
Експерти також рекомендують Кабміну вивчити можливість приватизації держшахт шляхом їх ліквідації.
За їх прогнозами, витрати держави з підготовки однієї шахти до приватизації в рамках рекомендованої програми приватизації можуть становити близько 3,5 мільйона гривень або всього 280 мільйонів гривень.
Експерти вважають, що для підвищення ефективності процесу приватизації необхідно створити агентство з приватизації стратегічних об'єктів або ж новий підрозділ у структурі Фонду державного майна.
Програма підтримки вугільного сектору виконується з вересня 2008 року в рамках меморандуму між Україною і Європейським Союзом від 2005 року про співробітництво в енергетичній сфері.
Проект фінансується за рахунок коштів ЄС і впроваджується консорціумом на чолі з компанією Human Dynamics (Відень, Австрія).
Основна мета проекту - допомога уряду України у впровадженні реформи вугільного сектору.