Сильна інфляція світових валют, швидше за все, неминуча
Швидше за все, світ уже подолав точку неповернення на шляху до потужної інфляції багатьох паперових валют.
"Як би нас не заспокоювали наші державні чиновники, світова економічна криза 2008 року не закінчилася і в доступному для огляду майбутньому не закінчиться. Просто вона перейшла у фазу перепочинку - цієї зупинки було досягнуто саме завдяки зусиллям друкарських верстатів центральних банків багатьох країн світу. І нехай пояснюють, що це нібито не зовсім емісія, що випущена у вільний обіг грошова маса не є емісійною, оскільки нейтралізована „казначейками" у Сполучених Штатах або, наприклад, вітчизняними ОВДП, факт залишається фактом: проблеми банків та інших фінансових установ, токсичні кредити і погані активи - все було залито величезною масою свіжонадрукованих доларів, євро, гривень та інших паперових грошових одиниць", - пише DT.UA.
"Дещо парадоксально, але світову економіку почали лікувати засобами, які, власне кажучи, викликали економічну і фінансову кризу - збільшенням кредитування і нарощуванням грошової пропозиції. По суті це те саме, що й лікування хронічного алкоголіка чи наркомана, яке передбачає введення до його раціону ще більше алкоголю або наркотиків", - йдеться в статті.
У результаті зростання цін практично на все продовольство вже призвело до нестабільності у країнах, які видобувають нафту, а ця нестабільність у свою чергу призвела до зростання цін на чорне золото. Як на дріжджах зросли ціни чи не на всі реальні активи та матеріальні цінності - золото, срібло, метали, бавовну і акції підприємств.
"Виключенням поки залишається лише нерухомість. Ціни на квадратні метри підстрибнули вгору лише в деяких країнах, у більшості ж, включаючи і США, і зокрема Україну, міхур на ринку житла все ще не здувся, тому і ціни на квартири і навіть частину комерційних площ йдуть за трендом, коли дорожчає абсолютно все, а квадратні метри дешевшають", - впевнений автор.
Долар втрачає властивості і статус "тихої гавані", в якій можна перечекати смутні часи. У якийсь момент борги, накопичені у світі, стане неможливо обслуговувати і реструктуризувати.
Схоже, ми вступили у ранню стадію епохи, яку колись назвуть епохою суперінфляції, оскільки надлишкові державні борги будуть тиснути на вартість паперових грошей. Щоправда, станеться це не через рік і не через два, період, швидше за все, розтягнеться на роки.
А зростання цін на продовольство, бавовну, золото, срібло, нафту та інші товари, яке ми спостерігаємо зараз, в якійсь мірі ілюзорне. Це не активи ростуть у ціні, а поступово падає вартість грошей.
"Друга хвиля масштабної економічної кризи обов'язково станеться. Але час для роздумів і прийняття рішень з особистих фінансів ще є", - підсумовує видання.