ЄС обговорює з Грузією поставки газу. Шанс для України
Переслідуючи мету диверсифікувати постачання енергоресурсів, ЄС розбудовує мережу партнерів, які можуть бути залученими до цього процесу.
У Брюсселі відбувся черговий діалог з Грузією, пише "Німецька хвиля".
Майданчиком для такого обговорення стала спеціально організована Європейською комісією Грузинська енергетича конференція.
У своїй промові європейський комісар Гюнтер Оттінгер назавав Грузію "містком між постачальниками та споживачами" та зазначив, що ця країна має "величезну важливість у сфері транзиту енергоносіїв в ЄС та Західну Європу".
У Брюсселі відзначають, що після приєднання до ЄС Румунії та Болгарії Чорне море "потрапило у головний фокус політики".
Тому Оттінгер зазначив, що у питанні постачання до Європи каспійських енергоносіїв Грузії відводиться значна роль.
Оглядачі звертають увагу на те, що на тлі затримок із проектом "Набукко", європейці шукають такі, які можуть бути реалізовані у найближчій перспективи.
А тому із шухляди співрозмовники дістали та подивилися серед інших на давню українську пропозицію під назвою "Білий потік".
Хоча проект і був названий одним з чотирьох, грузинський прем'єр Ніка Гілаурі абсолютно впевнений, що він буде реалізований.
Проект "Білий потік" був запропонований Брюсселю ще у 2008 році, і його учасниками стали Грузія, Україна та Європейський Союз.
Передбачається, що в разі його реалізації, природний газ із Центральної Азії через Каспійське та Чорне моря буде надходити до країн Європи в обхід Росії.
З цією метою має бути побудований новий газопровід, який з'єднає газотранспортну систему України з газопроводом Баку-Тбілісі-Ерзурум, яким зараз транспортується азербайджанський газ.
Початок будівництва можливий у 2012 році.