Донеччина втрачає іноземних інвесторів
За перше півріччя 2010 року підприємства Донецької області отримали майже в 3,5 разу менше іноземних інвестицій, аніж у першому півріччі 2009 року.
Про це повідомляє Deutsche Welle із посиланням на дані обласного управління статистики.
Металургія та гірничий комплекс, на які роблять ставку в Донбасі, для західного інвестора не вважаються інвестиційно привабливими, переконаний голова Всеукраїнського союзу вчених-економістів Олександр Кендюхов.
За його словами, виробнича структура Донбасу не містить жодного з трьох перспективних світових напрямків для інвестування, а саме - біотехнології, інформаційні технології та створення нових матеріалів.
Для Донеччини металургія, хімія та машинобудування є визначальними галузями.
Саме вони найбільше постраждали через глобальну кризу, і нині західний інвестор не має бажання вкладати капітал у ці ризиковані галузі за кордоном, зазначив в інтерв'ю Deutsche Welle директор Донецького філіалу Національного інституту стратегічних досліджень Юрій Макогон.
Європейський інвестор значно зменшив обсяг своїх інвестицій, а російський, який і далі активно присутній у регіоні, поступається за масштабами фінансування західним компаніям, додав експерт.
На думку Макогона, з огляду на економічну нестабільність інвестор не відчуває тяги до української економіки.
Нові позики МВФ лише підкреслюють серйозність становища.
Крім того, система законодавства для ведення бізнесу все ще залишається заплутаною і занадто бюрократизованою для потенційного іноземного інвестора.
Судячи з усього, новий податковий кодекс лише ускладнить цю систему, зазначив експерт.
Від початку року рівень інфляції виріс у декілька разів, зазначив в інтерв'ю Deutsche Welle директор Консалтингової ліги Донбасу Борис Дудка.
За його словами, гроші інвесторів стрімко знецінюються.
Тому зрозуміло, що з підвищенням рівня інфляції відтік капіталу буде тільки зростати, зазначив Дудка.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"