Соколовського дивує реакція Єврокомісії на "Газпром-Нафтогаз"
Заява представника Європейської комісії з енергетичних питань Марлін Холцнер стосовно перспективи об'єднання НАК "Нафтогаз України" та "Газпрому" дивує своєю суперечливістю.
Про це заявив експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський у коментарі агентству "УНІАН".
З одного боку, зазначив експерт, вона вважає, що це питання знаходиться у виключній компетенції української та російської влади, а з іншого - намагається радити Україні, як проводити реформи з метою встановлення "європейської" прозорості у газовому секторі.
"Варто нагади Європейській комісії, що Україна в останні роки доклала чимало зусиль і добилася незаперечних успіхів у контексті запровадження європейської прозорості в національному енергетичному секторі", - заявив Соколовський.
Він підкреслив, що Україна завжди робила все від неї залежне, щоб Європа стабільно отримувала газ.
"Часто ми, українці, самостійно були змушені протистояти викликам з боку іноземного монополіста. Зокрема, так було на початку минулого року, коли в результаті "газової атаки" з боку "Газпрому" Україна, без належної підтримки ЄС, підписавши кабальні контракти від 19 січня 2009 року, ціною колосальних втрат, забезпечила і забезпечує транзит російського природного газу усім європейським споживачам", - зазначив Соколовський.
Він вважає, що у разі реалізації пропозицій російської сторони об'єднати "Нафтогаз" з "Газпромом", усі рекомендації і претензії Брюссель має пред'являти Москві, адже саме Росія фактично і юридично визначатиме правила на газовому ринку України, а в найближчій перспективі - і в Європейському Союзі.
Як повідомлялося, 30 квітня прем`єр-міністр РФ Володимир Путін запропонував створити об`єднаний газовий холдинг за участю "Газпрому" і "Нафтогазу".
Глава українського уряду Микола Азаров заявив про готовність вивчити цю пропозицію.
3 травня представник Еврокомісії Марлін Холцнер заявила, що пропозиція про об`єднання російської компанії "Газпром" і української "Нафтогаз України" є "внутрішнім рішенням" урядів Росії й України.
За її словами, для ЄС важливо, щоб Україна "продовжила реформу з модернізації внутрішнього ринку газу з тим, аби зробити його прозорішим, що також полегшить залучення індустрії ЄС".