Медведєв упевнений: попит на газ в Європі і далі зростатиме
Президент Росії Дмитро Медведєв упевнений, що попит на газ у Європі зростатиме.
Про це він заявив на церемонії початку будівництва морської частини газопроводу "Північний потік", повідомляє агентство "УНІАН".
"Незважаючи на те, що всі ми зараз займаємося екологією - це наш спільний курс, проводимо наради, конференції, - і незважаючи на те, що йде активний пошук альтернативних джерел енергії, попит на "блакитне паливо", і ми всі в цьому упевнені, в Європі зростатиме. І це закономірно", - сказав Медведєв.
За його словами, "Північний потік" є прикладом ефективної багатосторонньої співпраці в енергетиці і відкриває можливості для розвитку транснаціональної енергетичної інфраструктури, для спільної розробки газових родовищ.
"Будівництво "Північного потоку" - це не лише великий транснаціональний комерційний проект, але це ще і наш внесок у спільне вирішення екологічних і кліматичних проблем не тільки регіонального, але й глобального масштабу", - сказав Медведєв.
За його словами, була проведена безпрецедентна підготовча робота.
Медведєв запевнив, що зроблене все необхідне, щоб гарантувати надійність і безпеку проекту для навколишнього середовища, забезпечити відповідність цього проекту нормам національного і міжнародного екологічного права.
"Збільшення частки газу в енергетичному балансі Європи дозволить скоротити викиди забруднюючих речовин у навколишнє середовище, і без збитку для економіки, - що особливо важливо, і що я б хотів зайвий раз підкреслити, - без збитку для економіки досягати мети програми боротьби із змінами клімату", - додав він.
Окрім цього, Медведєв підкреслив, що "Північний потік" є ключовою ланкою у забезпеченні глобальної та європейської енергетичної безпеки.
"Він є дуже важливим, просто системним проектом у енергодіалозі Росії і Європейського Союзу, про що яскраво свідчить і присвоєння йому особливого статусу - статусу транс`європейської енергетичної мережі. Газопровід забезпечить надійне постачання паливом європейських споживачів, причому постачання за прийнятними, розумними цінами, і, звичайно, гарантує нас від деяких проблем, які пов`язані з недосконалістю діючої нормативної бази, зокрема щодо транзиту", - сказав Медведєв.
Як відомо, газопровід "Північний потік" (Nord Stream) має з`єднати Росію і Євросоюз через акваторію Балтійського моря від російського Виборга до німецького Грайфсвальда.
Проект реалізують "Газпром" і німецькі компанії E.ON і BASF.
Для будівництва газопроводу необхідна згода п`яти країн, через води яких він пройде - Росії, Фінляндії, Швеції, Данії і Німеччині.
Проти проекту виступає низка країн Балтійського регіону, зокрема Естонія і Литва, мотивуючи це потенційною загрозою для екології.
Як очікується, перша нитка Nord Stream потужністю 27 млн. тонн газу на рік буде збудована до 2011 року, а друга, аналогічної потужності, - до 2012 року.