Альтернативне паливо удвічі дешевше за російський газ
Україна може скоротити витрати на оплату імпортного газу за рахунок альтернативного твердого палива.
Так вважає голова Асоціації виробників альтернативного твердого палива Іван Надеїн.
"Альтернативні види палива в Україні практично не використовуються і це пов'язане з тим, що держава не інвестує цю галузь. До того ж, немає ніяких механізмів регулювання цієї галузі, ринок розвивається сам", - стверджує експерт.
Він підкреслює, що українські виробники твердого альтернативного палива, які працюють в Україні, змушені працювати на енергоефективність країн Європи - 98% продукції експортується.
"Внутрішній ринок альтернативного твердого палива в Україні не розвинутий. Є тільки поодинокі випадки в Івано-Франківській області й в Луганській, де деякі приватні підприємства переобладнають газові котельні на альтернативне тверде паливо. А державні підприємства не хочуть цього робити" - зазначає Надеїн.
За його словами, кількість виробників твердого альтернативного палива в Україні складає приблизно 20 компаній, загальний обсяг експорту - 100-150 тисяч тонн.
"При цьому Україна є одним з найбільших експортерів такого продукту до Європи на рівні з Канадою, США, Білорусією, Росією", - наголошує експерт.
Він стверджує, що порівняно з ціною на газ для населення, ціна на лаьтернативне твердее паливо є удвічі меншою.
"Сьогодні немає цілеспрямованої програми або державного інституту, який міг би займатися цим питанням. Створення відповідного механізму надасть змогу державі контролювати ринок альтернативного твердого палива і стимулювати місцевих виробників створенням внутрішніх ринків збуту", - підкреслює Надеїн.
На його думку, завдяки енергоефективності власні бюджети і місцеві можуть економити значні кошти.